Xhixho: Shefi i vogël, shpëtoi nga burgu por formalisht u shpall fajtor që të shpëtojë shefi i madh

Ish deputeja e LSI Erisa Xhixho ka dhënë një deklaratë nga selia e LSI gjatë ditës së sotme kua ka paraqitur qendrimin e kësj force politike per denimin e Tahirit “Sepse, ndërsa Saimir Tahiri dënohet me shërbim prove, ata që nuk janë në shërbim të shefit të madh përfundojnë në burg edhe kur mbrojnë shtëpitë […]

Vazhdo të lexosh

Tahiri sërish mesazhe të koduara në sallën e gjyqit/ Nuk keni parë gjë akoma” dhe “nuk ka bir kurve”…

Ka përfunduar pas rreth dy orësh seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ndërsa kjo e fundit pritet të japë vendimin final në orën 16:00. Gazetarja Klodiana Lala tha për “BalkanWeb” se ish-ministri Tahiri ka shfaqur në sallën e gjyqit disa faqe të printuara të gazetave dhe portaleve, ku shfaqet […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti Ilir Meta dekreton shefin e ri të Shtabit të Përgjithshëm të FA

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sot Gjeneral Brigade Bardhyl Myrteza Kollçakun në postin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm. Sipas njoftimit të Presidencës, shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, Gjeneral Brigade Kollçaku në karrierën e tij të gjatë e të spikatur ushtarake, pas përfundimit […]

Vazhdo të lexosh

Flasin vëllezërit e Artan Cuku-t. Ja pista që dyshojmë se lidhet me vrasjen

Vëllezërit e ish-zyrtarit të policisë Artan Cuku që u ekzekutua dje, kanë dëshmuar në polici për të ndihmuar në hetime. Vëllezërit kanë këmbëngulur që hetimet të përqëndrohen në pistën e hakmarrjes për shkak të punës së Artan Cukut kur ishte ende në radhët e Policisë së Shtetit përpara vitit 2014. Vëllezërit e viktimës kanë pretenduar […]

Vazhdo të lexosh

Shefi i komisariatit të Rinasit bën fushatë për PS-në, në Tiranë. Shpëndan në facebook fjalimin e Tahirit/Video

Në profilin e tij në Facebook, Ermal Milori nuk ka ngurruar të shpërndajë mitingun e Partisë Socialiste të Tiranës, të datës 17 mars. Video nis me fjalimin e Saimir Tahirit me fjalët: “Kjo është partia Socialiste e Tiranës, këta janë socialistët e Tiranës….”. Bashkë me videon është shpërndarë edhe mesazhi i Partisë Socialiste. Policia e […]

Vazhdo të lexosh