Lëvizja Socialiste për Integrim sfidon publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste/ Video

Lëvizja Socialiste për Integrim e ka sfiduar publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste në këto zgjedhje duke deklaruar se është përballë tyre për vendin e parë, për të dalë si forcë e parë dhe marrë drejtimin e qeverisë. Luan Rama deklaroi sot nga selia e LSI-së:  “LSI, sidomos në Tiranë, është e barabartë me […]

Continue Reading

Voltana i drejtohet Ramës: Në qofsh burrë, ec e konkuro përballë meje në Shkodër!

Kryeministër, sa herë flet për Shkodrën ti bën autogol! Shumë komode të të kem ty kundershtar politik.” Kështu e ka nisur sot, kundërpërgjigjen e saj për Kryeministrin, kryetarja demokrate e Shkodrës, Voltana Ademi, e cila u sumua nga Rama, ende pa e filluar ky i fundit takimin me të rinjtë e këtij qyteti; ai e kritikoi kryebashkiaken […]

Continue Reading

Dashamir Tahiri i drejtohet Idrizit. Hajde kandido në Vlorë po ta mbajti.

Ish-deputeti i Vlorës, Dashamir Tahiri që iu hoq mandati për shkak të fshehjes së dy dënimeve duket se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga politika. Ai ka nisur fushatën për zgjedhejt e 2017-ës dhe është në kërkim të votave të çamëve, ndërsa sfidon hapur ish-kreun e partisë ku bënte pjesë, Shpëtimi Idrizin, duke e […]

Continue Reading

Elvis Roshi me 5 emra vazhdon akoma Kryetar duke sfiduar ata që ulërasin për Vetting

Elvis Roshi është shkarkuar prej dy muajsh nga kryeministri Rama, por në mungesë të një vendimi nga ana e Gjykatës Kushtetuese ai vijon detyrën. Sipas procedurave, Kryetari i KQZ-së, Denar Biba ka patur një korrenspodencë me Roshin me anë të një dokumenti që mban datën 20 shkurt, ku i kërkohet përcaktimi i vendndodhjesh së KZAZ-së […]

Continue Reading

Basha sfidon Edi Ramën: Qeveri teknike dhe më pas zbatojmë vettingun

Basha ka komentuar sot  akuzat e PS-së se protesta e opozitës ka si qëllim bllokimin e Vettingut dhe reformën në drejtësi. Në fjalën e mbajtur sot në protestë, Basha paraqiti dhe një ofertë të re për Kryeministrin. Ai tha se PD është gati të votojë ligjet e mbetura të reformës, me kushtin që më parë […]

Continue Reading