Boksieri kosovar nuk pranon duelin me djalin e Arkanit, ja arsyeja

Boksieri kosovar ka lajmëruar se nuk do të zhvillohet dueli mes tij dhe djalit të Arkanit, më datë 31 gusht, siç kishte lajmëruar më parë. Në një postim në rrjetet sociale, Mentor Mazrekaj ka treguar arsyen se pse nuk mund ta pranojë ndeshjen, për shkak se i rrezikohet siguria personale. Postimi i plotë i Mazrekaj […]

Continue Reading

Donald Trump do kryej një vizitë në Serbi. VIDEO

Ivica Daçiç konfirmon vizitën e Donald Trump në Beograd deri në fund të këtij viti. Ministri i jashtëm serb Daçiç e ka bërë të ditur këtë gjë në studion e Ditarit në RTS 1 mëngjesin e sotëm. Sipas tij ardhja e Donald Trump do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi pas ftesës zyrtare të […]

Continue Reading

Vuçiç dorëzohet nga protestat: “Zgjedhje të parakohshme” në Serbi.

Presidenti i Serbisë dhe lideri i partisë që qeveris, Aleksandër Vuçiç deklaroi sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë së tij, se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Vendimi vjen pas protestave disamujore që opozita dhe qytetarët kanë nisur në Beograd dhe qytetet serbe kundër qeverisë së tij, korrupsionit, censurës mediatike dhe varfërisë […]

Continue Reading

Florian Marku shkatërron serbin/ Unë mund 3 rivalë si ky! VIDEO

Në pallatin e sportit “Asllan Rusi” sportisti shqiptar ka dhuruar spektakël. Marku hyri me plisë në kokë dhe nën ritmet e këngës “Gjuha e Kampionit” të kënduar nga Noizy. Florian Marku e ka mbajtur fjalën duke fituar ndeshjen e MMA ndaj serbit Sladjan Dragisic. “Kisha përballë një rival shumë të dobët. Unë si puna e këtij […]

Continue Reading

Grupi besnik i Putin arrin në Serbi. Ja si quhen ata. (FOTO)

Dhjetëra pjesëtarë të grupit rus “Ujqërit e natës” kanë nisur turneun e tyre “Ballkani rus” me furgonë, ndërsa motoristët kanë mbetur në Rusi, për shkak të motit të ftohtë. “Ujqërit e natës” janë të njohur për nacionalizëm dhe besnikëri ndaj presidentit rus, Vladimir Putin. Qyteti Shid i Serbisë ka qenë ndalesa e tyre e parë, […]

Continue Reading

Ballist Morina ekstradohet në Serbi/ Ja dokumentet e gjykatës Kroate

Ismail “Ballist” Morina, i njohur për ngritjen e dronit në Beograd më nëntor të vitit 2015, vazhdon të jetë pas hekurave në Kroci, aty ku qëndron i ndaluar prej afro një muaji. Nga informacionet e fundit që disponon Opinion.al të siguruara nga gazetari Dritan Laci, Morina ka dalë tri ditë më parë në gjykatën e […]

Continue Reading