Itali/ Vritet një vajzë shqiptare 20 vjece në mënyrë makabre.

Një vajzë shqiptare 20 vjece u vra në mënyrë makabre. Mediat italiane shkruajnë se viktima quhet Anxhela Meçani dhe ishte punëtore seksi në Torino të Italisë. Median italiane shkruajnë gjithashtu se ajo është dhunuar në makinë dhe më pas është hedhur në rrugë, kur makina ka qenë në ecje. Kanë qenë dëshmitaret në vendngjarje që […]

Continue Reading

Setet fotografike të Demi Rose në Ibiza duket se nuk kanë fund. FOTO

Bukuroshja 23 vjeçare, e cila ka mahnitur për ditë me radhë 6.9 milionë ndjekësit e saj në Instagram me fotot më të fundit, ka pozuar sërish këtë të premte në ishullin spanjoll. E veshur me një fustan transparent që i ekspozonte të pasmet bombastike, ish-e dashura e Tyga dukej tepër seksi.

Continue Reading

Nga Alketa Maksuti Beqari: Pse matematika është kaq seksi?

Kjo është pyetja që Profesori i Matematikës, Cédric Villani shtron në takimet e Tij me auditore Profesorësh dhe studentësh si dhe njerëz që jetojnë në të përditshmen me Matematikën. Matematika është seksi, sepse ajo të tërheq në botën e saj të numrave, shprehjeve, ekuacioneve dhe integraleve deri tek shkalla më e lartë e saj me […]

Continue Reading