I akuzuar për blerje votash në Dibër, Gjiknuri zgjidhet sekretar për çështjet zgjedhore.

Mësohet se, kryesia e PS-së ka ngarkuar ish-ministrin e Energjitikës Damian Gjiknurin sekretar për çështjet zgjedhore. Gjithashtu bëhet me dije se Gjiknuri do të koordinojë edhe punën për reformën zgjedhore. Ndërkohë gjatë mbledhjes kryeministri ka diskutuar me Kryesinë për Kongresin që pritet të mbahet më 23 mars, ku ka kërkuar pjesëmarrje maksimale, për zgjedhjet vendore dhe […]

Vazhdo të lexosh

Meta ja plas Ramës: Koha e drejtimit të shtetit shqiptar me Sekretar të Parë ka përfunduar njëherë e përgjithmonë”.

Presidenti Meta deklaron se nuk do të pranojë të sfidohet nga Rama. Duket se pas mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, debati mes tyre është ashpërsuar. Deklaratë për mediat e Presidencës: Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, i pyetur nga mediat, lidhur me takimin e djeshëm “Rama-Meta”, thekson se: “Informacioni i dhënë […]

Vazhdo të lexosh

Ringritja e PD/ Bozdo: PD me njerëz të aftë, jo kacavjerrës dhe klounë. Kërkohet analizë e ndershme dhe gjakftohtë për humbjen

Valentina MADANI : Enno Bozdo, Sekretari Organizativ i PD-së, e sheh si shqetësuese situatën brenda PD-së pas humbjes së thellë të 25 qershorit, por jo të pariparueshme. Z. Bozdo përmes “Gazeta Shqiptare” shpreh besimin se PD-ja do të ringrihet shumë shpejt dhe se do të rikthehet në ditët e saj më të mira. Por ai […]

Vazhdo të lexosh

Paditet në prokurori, sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina ka depozituar sot në Prokurorinë e Përgjithshme dhe në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë kallëzimin penal me Nr. 2466-M, datë 12.06.2017 për Plarent Ndrecën, Sekretar i Përgjithshëm pranë kësaj ministrie. Ai akuzohet për shkelje të rënda ligjore të kryera jashtë kompetencave të funksionit të tij që cenojnë veprimtarinë […]

Vazhdo të lexosh