Sherr masiv në Sarandë/ Përfshihen disa menaxherë hotelesh me emër dhe pronarët e tyre. VIDEO

Një sherr masiv ka ndodhur në Sarandë, mbrëmjen e djeshme.  JOQ shkruan se në këtë sherr janë përfshirë disa disa menaxherë hotelesh me emër dhe pronarët e tyre. Nuk dihet ende motivi i sherrit por siç shihet edhe në videon e mëposhtme, në këtë konflikt janë përdorur edhe shkopat e gomës. Në sherr përfshihen edhe disa policë […]

Vazhdo të lexosh

Klemet Balili dënohet me 10 vjet burg.

Gjykata e Krimeve të rënda pasi është tërhequr për të marrë vendimin pas përfundimit të seancës gjyqësore për Klement Balilin ka thënë edhe vendimin e saj. Duke pëfituar nga kërkesa e tij për gjykim të shkurtuar Klemet Balili është dënuar me 10 vjet burg. Në seancën e sotme u lexua mbrojtja, ku avokati Theodhori Sollaku […]

Vazhdo të lexosh

LSI: Në Sarandë, kandidatët e PS po blejnë vota bashkë me policinë

Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Sarandë, pretendon se dy kandidatë të PS-së për deputetë në Qarkun e Vlorës po blejnë vota në Konispol dhe Sarandë, në bashkëpunim me policinë. “Lëvizja Socialiste për Integrim Sarandë, denoncon një rast të frikshëm të blerjes së votës nga kandidati i rilindjes Alket Hyseni. Në Konispol dhe Sarandë ka shpërthyer […]

Vazhdo të lexosh

Hiqet busti i Hillarit në Sarandë

Në qershor të vitit 2016, Bashkia e Sarandës vendosi bustin e ish-Sekretares Amerikane të Shtetit Hillary Clinton në bulevardin qëndror të qytetit. Sic shihet edhe nga foto e mëposhtme e siguruar nga CityNews, pa mbushur vitin, busti i Clinton po hiqet. Nuk ka informacione nëse ky bust do të zhvendoset apo do të largohet përfundimisht. […]

Vazhdo të lexosh