Skandal i paprecedentë/ Sandër Lleshi takon shoqëruesin e Bashës dhe…

Sipas informacionit të bërë publik Ministri i Brendshëm ka thirrur në zyrë të premten në orën 15:00 shoqëruesin e Kryetarit të Partisë Demokratike për t’i kërkuar që të informojë zotin Basha se ‘si Ministër i Brendshëm, ai ka informacione të tërthorta dhe të besueshme mbi rrezikun që i kanoset sigurisë së kryetarit të opozitës’. Ministri […]

Vazhdo të lexosh

Artur Zheji: U krye një krim publik zoti Lleshaj. Tortura me gaz, kundër të drejtës për të protestuar!

Sigurisht që urdhërin për të lëshuar gaz të shumtë, në disa seanca të përsëritura, kundrejt protestuesve që po qëndronin paqësisht dhe me flamur kombëtar, përpara Kuvendit të Shqipërisë, e keni dhënë ju zoti Ministër! Por unë nuk dua ta besoj, ose më saktë nuk do të doja ta besoja. Sepse pikërisht kur gazi u derdh […]

Vazhdo të lexosh

Meta ja plas Ramës: Koha e drejtimit të shtetit shqiptar me Sekretar të Parë ka përfunduar njëherë e përgjithmonë”.

Presidenti Meta deklaron se nuk do të pranojë të sfidohet nga Rama. Duket se pas mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, debati mes tyre është ashpërsuar. Deklaratë për mediat e Presidencës: Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, i pyetur nga mediat, lidhur me takimin e djeshëm “Rama-Meta”, thekson se: “Informacioni i dhënë […]

Vazhdo të lexosh

Ministri i ri/ Kush është Sandër Lleshi

Sandër Lleshi është emri i ri i propozuar nga kryeministri Edi Rama për të zëvendësuar Fatmir Xhafën në postin e ministrit të Brendshëm. Emri i Sandër Lleshit nuk është i panjohur për shqiptarët, pasi kohë më parë shkrimtari Ismail Kadare e sugjeroi që të ishte një kandidaturë për kreun e shtetit. Aktualisht ai mban postin […]

Vazhdo të lexosh