Reagim i ashpër i gazetarit për sjelljen e ministrit: Ky thjesht është lapangjoz

Gazetari Dritan Kaba ka reaguar për debatin mes ministrit Sandër Lleshaj dhe drejtorit të Urbanistikës në Lezhë. Ministri këmbëngul se një pallat është i banueshëm dhe s’ka asnjë dëm, ndërkohë që drejtori i Urbanistikës deklaron se konstruksioni ka probleme. Lidhur me rolin e ekspertit që ka marrë ministrit, Kaba shprehet:  “Ta quash idiot?! Është shumë […]

Vazhdo të lexosh

Sandër Lleshaj padit PD-në pas akuzave për “aferën korruptive të uniformave të Policisë së Shtetit”.

Kreu i rendit premtoi se PD duhet të përballet në gjykatë për të provuar akuzat. “Drejtuesit e PD-së vuajnë një krizë të thellë. Ata besojnë sinqerisht se kushdo që ka një pushtet vjedh, pasi ata vetë kanë vjedhur sa herë kanë patur një mundësi për ta bërë këtë. Në vijim të kësaj logjike mjerane, përmes […]

Vazhdo të lexosh

Katrahurë me listat e zgjedhësve/ 10 % e të dhënave të votuesve të modifikuara

Ish-deputetit i Partisë Demokratike, Endri Hasa shprehet se 10 për qind e të dhënave të votuesve janë modifikuar pa asnjë dokumentacion, ndërsa shton se ky veprim ka cënuar rëndë listën e zgjedhësve. Me një shënim në “Facebook”, Endri Hasa thotë se kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj po përpiqen për të manipuluar […]

Vazhdo të lexosh

LLESHAJ PËR DW: PUBLIKIMI I VIDEOS NË GAZETËN ‘BILD’ NUK PRISH IMAZHIN E SHQIPËRISË

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për publikimin e përgjimeve nga gazeta gjermane ‘Bild’ ditën e djeshme. Lleshaj në një intervistë për Deutsche Welle është shprehur se publikimi i përgjimeve nuk dëmton imazhin e Shqipërisë. “Unë nuk besoj se një publikim i tillë prish imazhin e Shqipërisë. Besoj se çështja duhet të merret me […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është tregtari që furnizon Ministrinë e Brendshme me gazin lotsjellës

Një nga ortakët e kryeministrit Edi Rama, tregtari që furnizon Ministrinë e Brendshme me gazin lotsjellës të përdorur kundër protestave, sapo është shpërblyer me disa miliardë lekë nga kryeministri Edi Rama. Denoncimi ka ardhur nga PD dhe kryefjalë e tij është Emiljano Dusha. Dusha, administratori i “MSSC” (Military System Suply Company) arriti që të hedhë poshtë një […]

Vazhdo të lexosh

Lleshaj: Gazi lotsjellës që policia përdori në protestë është blerë në…

Ministri i Brendshm, Sandër Lleshaj, intervistë për gazetarin Roland Qafoku, në emisionin “Debati në Channel One”. Zoti ministër, a jeni i kënaqur me mënyrën se si policia ka menaxhuar protesta e opozitës gjatë ditëve të fundit? Puna e deshi ta nis detyrën me menaxhimin e protestave, duke menaxhuar një situatë të ngarkuar dhe jo fort […]

Vazhdo të lexosh

Ministri Lleshaj kritika policisë ndaj dhunës për të nxjerrë jashtë banesës familjarët

Ministri i Brendshëm, Sander Lleshaj ka reaguar në lidhje me skenat e dhimbshme për të nxjerrë jashtë banesës familjarët. Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se policia ka bërë detyrën, por sipas tij efektivët nuk kanë bërë një sjellje dinjitoze. “Mirëkuptim të plotë për reagimet ndaj pranisë së Policisë Shtetit në ekzekutimin e një […]

Vazhdo të lexosh

Sherr në Komision e ligjeve. Opozita përplaset me Lleshajn për fshehjen e përdhunimit me të miturën në Kavajë. VIDEO

Një përplasje e fortë ka ndodhur para pak minutash në Komisionin e Edukimit ndërmjet deputetëve të opozitës dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj lidhur me skandalin e fshehjes nga Policia të abuzimit me të miturën në Kavajë. Kryetarja e Komisionit, Albana Vokshi, ka deklaruar se për këtë çështje, Lleshaj do të thirret në një seancë […]

Vazhdo të lexosh