SKANDAL/ DREJTORI I POLICISË NË TELEFON FREDI ALIZOTIT: DO TË NIS NJË NJERI TË SJELLË PARA! TË KAM Q*RË MOTRËN NË P*DH (VIDEO-PËRGJIMI)

Publikohet një video përgjim për çështjen ‘Babale’, ku zbulohet se Fredi Alizoti, i cili pretendon se ka luajtur rolin e Agron Xhafës në audiopërgjimin me Albert Veliun, është paguar për të dhënë dëshmi të rreme nga drejtori i policisë së qarkut të Fierit Albert Nushi. Në përgjimin e publikuar nga ish-deputeti Ervin Salianji, dëgjohet Alizoti […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Tashmë nuk shtrohet problemi thjeshtë a do të ikin këta maluketër, por se si dhe në çfarë situate po e lënë vendin.

Para pak orësh shkrova hyrjen e një teksti, të cilin kisha ndërmend ta përfundoja në orët në vijim. Po mendoja për metafora të gjetura, të forta dhe goditëse. Por Partia Demokratike t’i prishë metaforat, sepse ngjajnë krejt minore pas përmasave që mori tragjikomedia e mutit madhështor Edi Rama. Më ndjeni lexues të nderuar për fjalorin, […]

Vazhdo të lexosh

Salianji i përgjigjet Spiropalit/ Milionat e vjedhura në doganë s’të blejnë dot mendtë

Deputetja dhe n/kryetarja e Grupit Parlamentar socialist, Elisa Spiropali, kritikoi kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha për takimin me përfaqësues të Partisë Kristian Demokrate Holandeze CDA, madje e konsideroi të turpshëm. Në një reagim në “Facebook”, Spiropali thotë se Basha nuk i ka dalë në mbrojtje vendit të tij në lidhje me kërkesën e CDA […]

Vazhdo të lexosh