Oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës.

Dëshmi kyçe pritet në ditët në vijim. Është një oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës. Tashmë, historia e përgjimeve që kanë implikuar ish-ministrin e Brendshëm në trafikun ndërkombëtar të drogës ka kulmuar me bllokimin e pasaportës së tij dhe të kartës së identitetit. […]

Vazhdo të lexosh

Saimir Tahiri dhe Adriatik Llalla takim në Prokurori

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri pritet të mbërrijë nga momenti në moment në Prokurorinë e Përgjithshme. Burime për “Shuplakën” bëjnë me dije se ka qenë vetë Tahiri që i ka kërkuar takim urgjent kryeprokurorit Adriatik Llalla, dhe mendohet se takimi do ketë në qendër Moisi Habilajn. Më herët ka pasur një takim mes kryeprokurorit Adriatik […]

Vazhdo të lexosh

Shokon Kryemadhi : Saimir Tahiri mohoje që ke gjetur 150 mijë euro në banjën e një drejtori arsimor/ Video

Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi denoncon se “të gjithë emërimet që janë bërë në arsim përmes portaleve janë të paligjshme”. Në emisionin”Të pa ekspozuarit”, Kryemadhi tha se s’kemi ligj, pasi kush është i pari në portal futet në punë, por s’ka ligj”. Tani tha ajo, po bëjnë një ligj që ta bëjnë të ligjshme këtë […]

Vazhdo të lexosh

Ja lista e drejtorëve të policisë të larguar. Mes tyre edhe Artan Cuku që u vra mbëmë

Vetëm një muaj pasi qeveria Rama nisi punën, 12 drejtorë të Drejtorive të Policisë nëpër qarqe u shkarkuan nga detyra. Mes tyre eshte edhe Artan Cuku, drejtori i Policisë së Vlorës, një ndër qarqet më problematikë përsa i përket krimit të organizuar, qarku që në vitin 2016 pati sipërfaqet më të mëdha të mbjella me […]

Vazhdo të lexosh

Meta: Koalicion me Edi Rama nëse ai angazhohet për të zgjidhur krizën politike

Meta ka ripërsëritur qëndrimin e LSI-së për koalicion me PS-në, koalicion që sipas tij mund të bëhet vetëm nëse Edi Rama angazhohet për të zgjidhur krizën politike. I pyetur nëse do të hyjë në zgjedhje me PS-në, Meta ka dhënë këtë përgjigje: “Si do që të hyjë LSI-ja, në cdo rast ata që votojnë për […]

Vazhdo të lexosh

Saimir Kumbaro: Ministria e Kulturës nuk më lë të xhiroj ikonat e Gjergji Thimios

Saimir Kumbaro Kumbaro, thotë se Ministria e Kulturës ka refuzuar kërkesën e producentit të tij për të xhiruar ikonat e sekuestruara të Gjergji Thimios. Ai thotë se ky refuzim e bën të dyshojë se kanë “avulluar”. Kumbaro tregon se shkak për kerkesën e tij është bërë një dokumentar që po xhiron. Bashkangjitur ai jep edhe […]

Vazhdo të lexosh

Saimir Kodra: I marr telefonin Adës dhe i bie numrit tim, për të marrë numrin e saj.

Saimir Kodra, është një nga personazhet më të njohur në Shqipëri, i komentuar jo vetëm për përvojën në “Fiks Fare”, e tashmë në “Stop” me Gentian Zenelajn, por edhe për përpjekjet për t’u bërë pjesë e politikës. Edhe pse e shohim në ekran çdo natë, prej gati dy dekadash, Saimir Kodra ka folur rrallë për […]

Vazhdo të lexosh

Media amerikane: Cunami i parave të drogës po përmbyt Shqipërinë

Një portal republikan në SHBA ka publikuar një shkrim për situatën në Shqipëri. Independent Journal Revieë, portali i dy ish-republikanëve të njohur, ka publikuar një shkrim nga dr. Theodore Karasik. Karasik, ekspert në sigurinë kombëtare, shkruan se droga dhe korrupsioni në Shqipëri rrezikojnë interesat amerikane në Ballkan. “Një valë cunami me parash droge po merr […]

Vazhdo të lexosh

Pas shkarkimit Saimir Tahiri i lëshohet Pub-eve të natës/Foto

Saimir Tahiri ka zgjedhur që këtë të martë, ta kalojë ndryshe nën shoqërinë e të rinjve socialistë të kryeqytetit. I shoqëruar edhe nga zëvendësministrja e Brendshme Elona Gjebrea, kryesocialisti i Tiranës është bërë pjesë e festës së disa të rinjve të FRESSH. Madje sikur të mos mjaftonte kaq, Tahiri ka “përveshur mëngët” duke kënduar e […]

Vazhdo të lexosh

Shefi i komisariatit të Rinasit bën fushatë për PS-në, në Tiranë. Shpëndan në facebook fjalimin e Tahirit/Video

Në profilin e tij në Facebook, Ermal Milori nuk ka ngurruar të shpërndajë mitingun e Partisë Socialiste të Tiranës, të datës 17 mars. Video nis me fjalimin e Saimir Tahirit me fjalët: “Kjo është partia Socialiste e Tiranës, këta janë socialistët e Tiranës….”. Bashkë me videon është shpërndarë edhe mesazhi i Partisë Socialiste. Policia e […]

Vazhdo të lexosh

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Vazhdo të lexosh

KOALICIONI PS-LSI PO MERR FLAKË, UJI PËR TA SHUAR ZJARRIN PO SHTERON

Gëzim Saliu Raporti  i DASH për drogën ishte një tjetër çështje në vazhdimësinë e problematikave që kanë përfshirë së fundmi koalicionin e majtë PS-LSI. Qëndrimet e vazhdueshme të LSI-së për problematikën e fenomenit të kanabisit as janë marrë parasysh nga socialistët qeveritarë, të cilët shpeshherë nuk kanë nguruar edhe të ironiozojnë deklaratat e aleatit. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh

Rama dhe Meta takohen tek Sofra e Ariut larg vëzhgimit të mediave.

“BalkanWeb” mëson se në orën 09:00 kryeministri dhe kreu i Kuvendit janë takuar në ambientet e restorantit “Sofra e ariut” në dalje të kryeqytetit. Burime pranë dy krerëve të mazhorancës pohojnë për “BalkanWeb” se takimi mes tyre ka zgjatur rreth 1 orë dhe se në të nuk ka qenë i ftuar askush tjetër. Takimi mes […]

Vazhdo të lexosh

Përplasja: Rama dhe Meta anulojnë takimin mes tyre

Një përpjekje e fundit kishte ndodhur sot, për të gjetur mundësinë që përmes një takimi, fillimisht të njoftuar për mediat si të vendosur në axhendë, ndërmjet kryeministrit dhe kryetarit të Kuvendit. Mirëpo kryeministri, duket se ka qenë ai, që ka dhënë impulsin e parë negative, duke vërtetuar se “zërat” që këshillonin ndarjen përfundimtare nga Meta, […]

Vazhdo të lexosh

Saimir Tahiri sulmon Luan Ramën. Eshtë një zëdhënës i LSI

Saimir Tahiri ka vendosur ti përgjigjet LSI-së për akuzat e bëra nga sekretari i Përgjithshëm, Luan Rama në lidhje me raportin e DASH për drogat. Që në fillim të shkrimit të tij në Facebook, Tahiri shprehet se LSI e ka lexuar gabimisht raportin, ndërsa falënderon vetëm Spartak Brahon. E më pas ai bën edhe ironi […]

Vazhdo të lexosh

Nga Andi Bushati: Çadra po e çmend Ramën

Megjithëse fillimisht u duk si një lëvizje nga halli, megjithëse u komentua si një manovër për të shmangur vettingun, megjithëse u përfol si një alibi për t’i shpëtuar humbjes së paevitueshme në zgjdhje, protesta e opozitës ka arritur ta destabilizojë keq kryeministrin. Po të shohësh me kujdes lëvizjet e Ramës, në këtë muaj kur opozita […]

Vazhdo të lexosh

Blushi: Ministrat u hoqën si taksë për koalicionin me Ilir Metën, kaq e thjeshtë paguhet një taksë te Meta, nuk është një parti mbi Shqipërinë

Ben Blushi nuk ka nguruar sot të tregohet cinik me ish kolegët e tij të deridjeshëm duke i quajtur si njerëz pa dinjitet që nuk mbrojnë dot punën e tyre pasi Edi Rama i shiti në tregun e Koalicionit. Blushi e ka shpjeguar heqjen e Saimir tahirit dhe tre ministrave të tjerë me versionin e […]

Vazhdo të lexosh