Sadri Abazi i PS zhduk dy katet pa leje/ Kush duhet të hyjë në burg?! FOTO

Nga Luçiano Boçi. Gjatë inspektimeve si grup i ngritur nga PD, me ish-deputeten e Durrësit Fatbardha Kadiu, në zonën e pistës “Iliria”, për të parë nga afër dhe inventarizuar dëmet e tërmetit, pamë aty dhe deputetin e PS, Sadri Abazi. Shumë “i shqetësuar” por i buzëqeshur, siç shihet në foto, kishte ardhur për çfarë?! Për njerëzit?! […]

Vazhdo të lexosh

Nipi i Sadri Abazit plot 17 tendera publikë./ Fiton 13.4 miliardë lekë për një vit

Kompania e nipit të deputetit të PS, Sadri Abazi ka fituar 13.4 miliardë lekë gjatë 2016-2017 nga tenderat e 7 bashkive. Kompania “Alko-Impex General Construction SHPK” dhe sipas të dhënave nga “Open Data Albania” ka garuar në 19 proceduar tenderimi dhe ka arritur të fitojë 17 tendera, kompani që ka për administrator nipin e deputetit, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enver Bytyçi/ Diferenca e PD-së dhe Flamur Hoxhës me kundërshtarin politik duhet të përkthehet në votë

Nesër pas një jave Shqipëria do të votojë. Bashkë me Shqipërinë do të votojnë edhe qytetarët e Kamzës, Paskuqanit dhe të Bathores e gjithë qarkut të Tiranës, të cilët kanë përballë tyre përfaqësuesit e dy partive të mëdha, Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Demokrati Flamur Hoxha kësaj radhe përballet me oligarkun socialist, Sadri Abazi. Diferenza […]

Vazhdo të lexosh