Sadiku, pjesë e formacionit më të mirë të javës në Zvicër

Armando Sadiku është rikthyer të jetë protagonist në kampionatin zviceran. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare, arriti të gjente golin e parë me fanellën e Luganos pas transferimit në janar nga Levante. Sadiku u aktivizua nga minuta e parë në fundjavë, duke gjetur edhe rrugën e rrjetës në minutën e 32-të. 27-vjeçari zhvilloi një ndeshje shumë të […]

Vazhdo të lexosh

Levante nxjerr në shitje Sadikun

Kështu shkruan prestigjiozja spanjolle “Marca” në lidhje me situatën e sulmuesit të Kombëtares Shqiptare, që u transferuar në janar nga Legia e Varshavës te skuadra valenciane. Në analizën e “Marca”-s shkruhet se trajneri Paco Lopez ka një plan për sulmin, por në këtë plan nuk bën pjesë Sadiku, ndaj klubi spanjoll është i gatshëm të […]

Vazhdo të lexosh

Shqipëria shkatërron Izraelin 3-0/ VIDEO

Shqipëria hakmerret ndaj Izraelit. Me të njëjtin rezultat si në “Elbasan Arena” (3-0) Shqipëria i dha Izraelit një leksion se ajo që ndodhi në ndeshjen e parë ishte një aksident. Golat për Shqipërinë në këtë takim i shënuan Sadiku (22, 44) dhe Ledian Memushaj (71). Pas kësaj fitoreje Shqipëria ngjitet në vendin e tretë me […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti i Luganos flet për Sadikun

Sulmuesi është duke kaluar formë të mirë dhe për pasojë interesimi i skuadrave të ndryshme për të rritet me afrimin e merkatos së transferimeve. Armando Sadiku po përgatit edhe një lehtësirë tjetër për veten e tij, marrjen e pasaportës bullgare që do t’i hiqte barrierën e madhe në tregun elitar europian të transferimeve. Duke ditur […]

Vazhdo të lexosh

Sadiku në formë të mirë

Trajneri Gianni de Biasi mund të ketë qenë edhe më i qetë pas mbrëmjes së djeshme sa i përket llogarive që ai po bën për Italinë. Shqipëria do të luajë më 24 mars ndeshjen e radhës në eliminatoret e botërorit rus ndaj italianëve, ndërsa disa nga kuqezinjtë shkëlqyen me ekipet e tyre në fundjavë. Sulmuesi […]

Vazhdo të lexosh

Armando Sadiku kërkon të bëhet Bullgar.

Mediet zvicerane, vend ku edhe aktivizohet futbollisti i kuqezinjve kanë zbuluar detajet e aplikimit që Armando Sadiku ka bërë në janar të këtij viti në Sofje. “Është e vërtetë. Gjyshërit e mi kanë pasaportë bullgare dhe prej tyre dua edhe unë të kem një të tillë”, tha sulmuesi i kombëtares, që nënvizoi se procesi i […]

Vazhdo të lexosh