E shpërfytyrojnë me xham nga fytyra dhe e vrasin shoqen se ishte më e bukur se ato.

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Rusi. Dy adoleshente 16 vjeçe akuzohen se kanë torturuar, shpërfytyruar dhe më pas vrarë shoqen e tyre, vetëm pse ajo ishte më e bukur. Autoritetet ruse e gjetën trupin e 17-vjeçares, Viktoria Averina në një ndërtesë të braktisur. Adoleshentet kishin bërë një krim brutal, pasi fillimisht […]

Vazhdo të lexosh

Prag lufte/ Ukraina i kërkon ndihmë ushtarake NATO-s

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko vazhdon kursin e konfrontimit e jo të çtensionimit. Ai i ka kërkuar drejtpërdrejt Gjermanisë e NATO-s ndihmë ushtarake. residenti i Ukrainës, Petro Poroshenko i ka kërkuar Gjermanisë dhe NATO-s ndihmë ushtarake në konfliktin me Rusinë. “Gjermania bën pjesë tek aleatët tanë më të ngushtë dhe ne shpresojmë, që në NATO të […]

Vazhdo të lexosh

Botërori 2018/ 8 lojtarë kapen në festa të çmendura me prostituta dhe alkool

Ky është skandali që ka ndezur Meksikën vetëm pak ditë para fillimit të Botërorit. Sipas revistës “TV Notas”, pas miqësores me Skocinë në stadiumin “Azteka”, që u fitua 1-0 nga vendasit, lojtarët e skuadrës “Tricolor” kanë organizuar një festë private në kryeqytet, ku kanë konsumuar pa masë alkool në shoqërinë e prostitutave të rangut të […]

Vazhdo të lexosh

A do të luaj Zlatan Ibrahimovic, në Botërorin e ‘Rusi 2018’.

Suedia arriti të lë Italinë jashtë Botërorit. Trajneri i Kombëtares së Suedisë, Janne Andersson nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të yllit suedez, Zlatan Ibrahimovic, në Botërorin e “Rusi 2018”. Teksa refuzoi të bënte krahasime, ai refuzoi të përjashtonte mundësinë e rikthimit të Ibrahimovic-it. “Ishte një demonstrim i lojës tonë kolektive, ne kemi qenë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Ilir Kadia: Kupa e humbur

Mbreme do luhej Superkupa e Shqiperise ne baskeboll.Per femra u luajt e para dhe Flamurtari i Vlores fitoi si zonjat me vajzat e Goga Basket!Pastaj do fillonte Superkupa per meshkujt por…Ajo humbi! Po humbi! As Vllaznia e as Tirana nuk e fitoi dot!Ate e fitoi shemtia!Dhuna!Tifozet pa krye u perleshen mes tyre dhe lane ne […]

Vazhdo të lexosh

Ministria ruse e Drejtësisë ka bërë thirrje për ndalimin e “Dëshmitarëve të Jehovait”

Ministria ruse e Drejtësisë ka bërë thirrje për ndalimin e “Dëshmitarëve të Jehovait”, një lëvizje e krishterë që kërkon me zell konvertimin dhe refuzon shërbimin ushtarak. Ministria i ka kërkuar Gjykatës Supreme të Rusisë të mbyllë selinë e grupit dhe të ndalojë 175 mijë pjesëtarët rusë të saj që shpërndajnë “literaturë ekstremiste” zëdhënës i grupit […]

Vazhdo të lexosh