Briken Calja me 3 medalje ari/ Shpallet kampion Europe në peshëngritje.

Kampionati Europian i Peshëngritjes, po zhvillohet në Bukuresht të Rumanisë,  ku merr pjesë edhe Shqipëria. Shqipëria u përfaqësua  nga Briken Calja, i cili në stilin e shkëputjes u shpall kampion Europe, duke fituar medaljen e artë pasi ngriti peshën 146kg. Në stilin e shtytjes, Calja ngriti 171 kg në provën e parë, duke siguruar automatikisht […]

Continue Reading

Ja momenti i arrestimit dhe lidhjes me litar të duarve të ciftit diktator të Rumanise. VIDEO

Publikohet video e arrestimit dhe lidhjes me litar të duarve të ciftit diktator të Rumanise – Nikolae dhe bashkëshortja Elena Çaushesku Për më teper shikoni  momentin kur diktatori Rumun Nikolaou dhe bashkëshortja Elena Çaushesku lidhen me litarë në gjykatë dhe pastaj ekzekutohen. https://www.facebook.com/faktor.al/videos/563997153966779/?t=7

Continue Reading

Basha – Ramës: Pyete Ballën ç’bëri në Rumani para një muaji? VIDEO

Sot gjatë seancë së Kuvendit, Lulzim Basha e ka akuzuar ashpër kreun e Grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën, sot në Kuvend se ai është nën hetim për pastrim parash dhe ka zbuluar një detaj, duke iu drejtuar kryeministrit: “Mjafton të kishe pyetur Drejtorin tënd të Policisë se ç’ka bërë ky para një muaji me një […]

Continue Reading

Si nuk vdes ky Oktapod?

Gazetarët e “Breitbart News”, një agjencie lajmesh radikale në SHBA dhe që mbështet presidentin Donald Trump, i kanë shkaktuar ‘shumë dhimbje koke’ miliaderit George Soros. Investigimet e tyre ndaj rrjetit global të Sorosit kanë kontribuar në atmosferën negative të miliarderit përballë Europës. Qeveria Hungareze ka marrë një sërë masash për minimizimin e influencës së Fondacioneve […]

Continue Reading

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore. Eshtë njësoj si ajo në Rumani.

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Kryesisht mediat italiane kanë shkruar për protestën dhe situatën në vend. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche shkruan se shqiptarët janë duke protestuar kundër qeverisë dhe protesta e tyre është njësoj si ajo në Rumani. Ndërsa një tjetër agjenci e pasqyron protestën, ndërsa thekson […]

Continue Reading