Basha – Ruçit: Mblidh konferencën e kryetarëve ose bllokojmë Kuvendin. Video

Lulzim Basha ka kërkuar mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve për debatin për Reformën Zgjedhore ose, tha , “je përgjegjës për një bllokim total të punimeve të Kuvendit.” Basha u shpreh kundër vendimit të Kuvendit, me votat e mazhorancës, për të shtyrë për seancën tjetër debatin për reformën. Nga foltorja e Kuvendit, kryetari i PD-së Basha tha: […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Një diplomat amerikan i quajtur Richard Schifter udhëhoqi Partinë Socialiste nga Athina për të bojkotuar zgjedhjet

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer prapaskenat e zgjedhjeve të vitit 1996 dhe ka folur për herë të parë për ndërhyrjen nga jashtë vendit. Në një intervistë për emisionin “Komiteti” të Berat Buzhalës në Gazetën Express, Berisha thotë se nuk është penduar për ngjarjet që ndodhën. BERAT BUZHALA: A jeni penduar për zgjedhjet e vitit 1996? SALI […]

Vazhdo të lexosh