“Formula 1” në tri sezonet falas tek “Televizioni Shqiptar”.

Formula 1 në tri sezonet e kësaj ngjarje sportive, do të jetë në ekranin e gjithë shqiptarëve, duke i shtuar kështu një tjetër surprizë të këndshme buqetës sportive që ofron paketa digjitale e RTSH-së, nëpërmjet kanalit të dedikuar, RTSH Sport. Duke filluar që nga gara e ardhshme, e cila do të zhvillohet në Baku të […]

Continue Reading

Qeveria Rama: Do të rritet me 50 përqind taksa për aparatin e televizorit në shtëpi.

Do të rritet me 50 përqind taksa për aparatin e televizorit në shtëpi. Të ardhurat e grumbulluara nga taksa e televizorit arritën në vitin 2017, më rreth 1.2 miliardë lekë ose rreth 9 milionë euro, sipas të dhënave që Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Publik Shqiptar raportoi në Kuvendin e Shqipërisë. RTSH propozon se “një […]

Continue Reading

Valë shkarkimesh në RTSH/ Ja letra e një gazetari për testimet skandaloze

(Letër e gazetarit të terrenit që ka frikë t`i publikohet emri!)  Nikoleta Kovaçi Një reagim i një gazetari ditën e sotme tregonte se si po të dhunohen të drejtat e tyre në vendin e punës ku ata janë të punësuar me kontratë. Reagimi kishte emrin e një kolegu gazetar pranë seksionit të lajmeve që punon […]

Continue Reading

Rudina Xhunga, largohet nga televizioni ku punoi për mëse 2 vjet.

Rudina Xhunga, autore dhe moderatore e emisionit “Dritare” në Vizion Plus, largohet nga televizioni ku punoi për mëse 2 vjet. Rudina Xhunga është botuese e portalit Dritare.net, një gazetë online e bashkëthemeluar me bashkëshortin, Dritan Hila. Xhunga ka nisur të drejtojë një emision televiziv të prime time në RTSH, në vitin 1998. Prej 20 vjetësh […]

Continue Reading

I jepet lamtumira Françesk Radi-t! Tefta i përloti të gjithë

Në hollin e Radio Televizionit Shqiptarë u bënë edhe homazhet për të nderuar kujtimin e tij dhe në shenjë mirënjohje për atë që ai la pas. Françesk Radi u nda nga jeta në moshën 63- vjeçare në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”, pasi qëndroi në gjendje kome prej një jave. Kantautori shqiptar pësoi një hemorragji cerebrale, […]

Continue Reading

Tritan Shehu: RTSH, turp dhe provokacion!

Per mbi 30 min sonte tranzmeton kenge lavdie per PPSH, “fitoret” e socializmit, rrugen revolucionare, mposhtjen e “agresionit” kapitalist dhe te tjera brockulla te tilla. DHE KY TASHME ESHTE NJE PERVERSITET I PERSERITUR. Kjo eshte njelloj sikur kanalet gjermane apo italiane te tranzmetojne hymnet e nazizmit apo fashizmit. ESHTE NJE VEPRIM I KUNDRALIGJSHEM PER NE. […]

Continue Reading

Endira Bushati: Çfarë shteti jemi, kur prokuroria nuk e heton skandalin se ka frikë nga Top Channel dhe TV Klan???

Mbrëmë, mes të tjerave, Basha, shkurt e qartë, foli për “media të kapura”…. Shpalli dhe vullnetin për t’i përmbysur ato, duke kërkuar njëkohësisht dhe ndjesë, për qëndrimin e PDsë në të shkuarën ndaj këtyre mediave… Pak e dinë që, PD në opozitë, ka zhvilluar një “luftë” të vërtetë parimore në këtë drejtim… Ishte këmbëngulja e […]

Continue Reading