Zbulohet kontrata e tmerrshme Milot-Balldre 15 milionë euro një km!

News 24” siguron kontratë marrëveshjen mes qeverisë dhe kompanisë fituese të koncensionarit për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren. Sipas projektligjit të mbërritur në Kuvend për ndërtimin e këtij segmenti rrugor prej vetëm 17.2 km duhen gati 260 milionë euro. Kjo do të thotë se taksapaguesit shqiptarë do paguajnë shifrën e çmendur prej 15 milionë euro për […]

Vazhdo të lexosh

Rama: Nuk do të japim asnjë lekë për investime në ujësjellës për bashki që nuk performojnë dhe nuk çojnë para reformën e ujit.

Kryeministri Rama duke folur ne nja takim ‘100 fshatrat’, mbi programin më të ri të qeverisë  deklaroi se për ata që duan të investojnë në agro-turizëm do të ketë ndihmë dhe lehtësira fiskale. Kreu i qeverisë tha se kjo ndihmë do të jetë e limituar, për periudha 2-3 deri në 4-vjeçare. Ndërkohë Rama iu drejtua të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Shano: Mos i hap rrugë budallait.

Zgjedhje të lira e të ndershme? Pse, ç’nevojë ka? A do jenë zgjedhjet e vitit 2013, të fundit zgjedhje pluraliste në Shqipëri? Ka disa ditë që Rilindarët, të vjetër e të rinj, flasin papushim për legjitimitetin kushtetues të pushtetit të tyre, duke harruar, kështu si me lezet, listat e gjata me kriminelë që i sollën […]

Vazhdo të lexosh

Dritani i Ramës në Vlorë, sulmon deputetin e LSI

Dritan Leli, inspektoi punimet në një tjetër projekt të infrastrukturës, asfaltimin e rrugës pranë nënkalimit të Panajasë. Ky nënkalim do të lidhë tashmë fshatrat e zonës së Novoselës me autostradën, ndërsa në gjendjen e vështirë problematike që ishte, kalimi në ketë rruge bëhej i pamundur. Kjo rrugë është një nga 13 segmentet që do të […]

Vazhdo të lexosh

Shano: Mos i hap rrugë budallait

FIAA – shoqata e investitoreve te huaj – i thotë qeverisë se 64% e tyre mendojnë se klima e biznesit është përkeqësuar. Ministri i Financave i thote investitorëve të huaj: Ju s’merrni vesh, se Banka e Shqipërisë thotë se klima e biznesit është përmirësuar. Po mirë o bur, o bur, këta investitoret që investojnë paratë […]

Vazhdo të lexosh