LSI/ Refuzoni pagesën e rrugës së Kombit

Përmes një postimi në facebook Vasili e quan “vjedhje të turpshme” këtë taksë: “Kryeministri per vete shkon ne shtepi ne SURREL pa paguar asnje lek,ndersa kukesianet e varfer duhet te paguajne lekun e fundit per te hyre ne shtepi.” “Qeveria hajdute kerkon serish qe te filloje pagesa te Rruga e Kombit,qe me parate e qytetareve […]

Vazhdo të lexosh

Video/ Protestuesit shkatërrojnë traun e vendosur. Ka të plagosur

Protestuesit kundër taksës së Rrugës së Kombit kanë thyer kordonin e policisë dhe kanë vendosur që të shkatërrojnë të gjithë infrastrukturën e ndërtuar për të marrë taksën për kalimin në rrugën e kombit. Siç raportojnë gazetarët nga vendi i ngjarjes, mijëra protestues e kanë shtyrë policinë dhe kanë shkatërruar sportelet e vendosura në hyrje të […]

Vazhdo të lexosh

Bozdo: Gafa e rradhës e Ramës, do të ketë ndikim mes Shqipërisë dhe Kosovës…

Sekretari organizativ në Partinë Demokratike, Eno Bozdo, kundërshtoi vendosjen e taksës në rrugën e Kombit, duke e cilësuar atë të pavend jo thjeshtë për ngarkesën ekonomike, por edhe për faktin që qeveria këtë shumë e ka mbledhur në mënyra të ndryshme. “Koncepti i konccesionit në kohën kur qeveriste PD kishte të bënte me mirëmbajtjen, që […]

Vazhdo të lexosh