Ronaldo pas dëmtimit/ Ja sa pritet të mungojë portugezi

Ronaldo u dëmtua mbrëmjen e djeshme në ndeshjen mes Portugalisë dhe Serbisë për kualifikueset e Euro 2020. Sulmuesi i njohur u detyrua të largohej nga loja pa përfunduar ende pjesa e parë. Sot, ai u është nënshtruar testeve mjekësore për të mësuar edhe shkallën e dëmtimit. Rezultati tregon se portugezi vuan nga një tërheqje e […]

Continue Reading

Përmbysje e çmendur e Juventus ndaj Atleticos. VIDEO

Juventusi bëri mrekullinë në fushën e vet në ndeshjen e kthimit me Atletico Madridin, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League, shkruan Syri.net. Bardhezinjtë kishin humbur 2-0 në Madrid dhe u duhej një mrekulli në Torino, e cila në fakt ndodhi. Cristiano Ronaldo shënon tre gola, duke kualifikuar Juventusin. Pjesa e parë u mbyll 1-0 për […]

Continue Reading

Rama/ Shqipëria pa mua, si Juventusi pa Ronaldon!

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar mbrëmë në emisionin “Porta a Porta” në “Rai Uno”, ku ka folur për aktualitetin politik në Shqipëri. Kryeministri e krahasoi situatën politike me skuadrën e Juventusit dhe veten e tij me Ronaldon. “Ata u larguan nga Parlamenti dhe thanë që kryeministri duhet të largohet. Pra, Juventusi duhet të largohet […]

Continue Reading

Luka Modriç fiton çmimin “The Best”/ Përlotet Zvonimir Boban. VIDEO

Pas një sezoni fantastik me Real Madridin dhe ekipin e Kroacisë, 33-vjeçari ka marrë vota të mjaftueshme nga kapitenët e ekipeve kombëtare për të fituar çmimin “The Best”. Pas tërheqjes së këtij çmimi, Modric nuk ka lënë pa përmendur edhe idhullin e tij, Zvonimir Boban. “Unë dua të përmend idhullin tim, komandantin e Kroacisë të […]

Continue Reading

85 vjeçari sfidon Messin dhe Ronaldon. Video

Një pensionist 85-vjeçar tregoi aftësitë e tij freestyle të futbollit në rrugët e Huanuco, Peru, të shtunën. Feliciano Martel i ka lënë të gjithë me gojë hapur me aftësitë e tij, në veçanti me triblimet dhe zhonglimet që realizoi. Në këtë mënyrë i moshuari ka sfiduar Messin, Ronaldon dhe Neymar në një beteje të stilit […]

Continue Reading

Messi komenton për herë të parë largimin e Ronaldos nga Reali

Lionel Messi ka dhënë sot një intervistë të gjatë për “Radio Catalunya”, ku ka komentuar edhe largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Argjentinasi e ka pranuar se nuk e kishte imagjinuar largimin e yllit portugez. “Nuk mund ta imagjinoj largimin e Cristianos nga Reali, nuk mendoja se do të shkonte te Juventusi, kishte shumë […]

Continue Reading

Komentuesit ‘degjenerojnë’ Ramën: Je bërë palaço e botës

Një foto e postuar të shtunën nga Edi Rama me sulmuesin e Juventusit, Cristiano Ronaldo në faqen e tij në Facebook, duket se ka revoltuar seriozisht dhjetra e dhjetra qytetarë shqiptarë. Sipas tyre, kryeministri i Shqipërisë, i një vendi nga më të varfërit e Europës, vazhdon të tregojë vazhdimisht shenja papjekurie dhe një gjest i […]

Continue Reading

Ja sa miliona fitojnë vetëm nga publikimet në Instagram.

Tashme dihet që Instagrami nuk është vetëm për të publikuar fotografi. Të gjithë VIP-at që kanë një numër të madh ndjekësish fitojnë nga publikimet e tyre dhe jo pak. Sipas gazetës ‘Hopper HQ’ listën e kryeson Kylie Jenner, sipërmarrëse dhe personalitet televizive amerikane. Ajo ka 112 milion ndjekës në rrjetin social ku për çdo shkrepje […]

Continue Reading

Futbollistët e Realit mesazhe pas largimit të Ronaldos

Cristiano Ronaldo e meriton vendin në historinë e Real Madridit, sipas kapitenit madrilen Sergio Ramos. Juventusi e kompletoi transferimin e portugezit për 112 milionë euro dhe Ramos ka zgjedhur Twitterit për ta falënderuar tashmë ish-bashkëlojtarin për kontributin e dhënë në klub. “Cristiano, golat tuaja, shifrat dhe çdo gjë që e kemi fituar së bashku flasin […]

Continue Reading

Ikja e Ronaldos nga Reali: U kërkoj tifozëve të më kuptojnë

Ish lojtari i Reali të Madridit, Cristiano Ronaldo i ka thënë mirupafshim Realit, nëpërmjet një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit merengues. Ai shprehet se këto 9 vite te madrilenët kanë qenë më të lumturit në jetë, por tani i duhej një fazë e re në karriere. “Këto vite tek Reali i Madridit, […]

Continue Reading

Realit nuk iu desh Cristiano për të fituar në Mynih. I mjafton Marcelo

Sipas shtypit, rezultati 1-2 e afron shumë Realin me finalen e tretë radhazi në Champions League. L’Equipe (Francë)-Tmerrësisht efikas Pasi u tremb nga Juventusi në çerekfinale, Reali vuajti sërish në mbrojtje duke mos përmbajtur dot Ribery. Gjithashtu, madrilenët patën fat në disa raste, ndërkohë që Rafinha u fali golin e dytë La Gazzetta dello Sport […]

Continue Reading

Neymar në vitin 2019 transferohet te Reali

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” shkruan se ylli brazilian do të transferohet vitin që vjen në Santiago Bernabeu”. Braziliani do të kthehet në La Liga, dy vite pas largimit nga blaugranët dhe do të synojë trofeun “Topi i Artë”, atëherë kur Mesi të jetë 32 vjeç dhe Ronaldo 35. Kampionati spanjoll i përshtatet më së […]

Continue Reading

Ronaldo? Trajneri i Portugalisë nuk e grumbullon në Kombëtare

Fernando Santos, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e muajit nëntor, miqësoret ndaj Arabisë Saudite në datë 10 dhe atë ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës në datën 14. Në listën e 24 emrave të thirrur nga trajneri  përfaqësueses luzitane bie në sy mungesa e yllit të skuadrës Cristiano Ronaldo, i […]

Continue Reading

Ronaldo fiton çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football.

Cristiano Ronaldo, e ka fituar për herë të dytë më radhë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football. Sezoni i fundit i Cristiano Ronaldos është vlerësuar lart nga kapitenët dhe trajnerët e Kombëtarëve të futbollit, të cilët e votuan atë si më të mirin […]

Continue Reading

Ronaldo i ve kushte Realit: Qëndroj vetëm nëse më plotësoni këtë kusht

Informacionet e fundit nga Anglia thonë që ai ia ka vendosur një kusht Real Madridit. Sipas “Daily Mirror”, Ronaldo i ka kërkuar Realit që të paguajë 14.7 milionë euro, për të cilat Ronaldo akuzohet se i ka fshehur nga tatimet. Mbetet të shihet se si do t’i përgjigjet Reali kësaj kërkese.

Continue Reading

Ronaldo mbetet sportisti më i paguar në botë/ Ja sa është shifra marramëndëse

Ronaldo mbetet sportisti më i paguar në botë duke i marrë të gjitha disiplinat së bashku, sipas revistës amerikane “Forbes”. Ronaldo ka fituar shifrën marramendëse prej 93 milionë dollarësh (82.6 M€) prej të cilave 58 milionë nga paga dhe 35 milionë nga reklamat këtë vit duke ruajtur kryesimin e një viti më parë. Ylli i […]

Continue Reading

Juventus – Real Madrid sfida finale e Champions League

Juventus – Real Madrid sfida finale e Champions League e këtij sezoni. Një “bis” për ata që njohin historinë e futbollit, por ende e pashkruar. Nga “kurthi” i ngritur në Vicente Calderon, kampionët e Europës ende në fuqi dolën të mundur, por me një biletë në dorë për finalen e Cardiff, falë magjisë së Benzema […]

Continue Reading