Romeo Gurakuqi: PD qeveri me PS, por pa Ramën kryeministër

Deputeti i PD për qarkun Shkodër, Romeo Gurakuqi thekson se kryeministri Rama e shkeli marrëveshjen parazgjedhore me opozitën dhe përdori çdo resurs për të tjetërsuar rezultatin e zgjedhjeve, duke mos bashkëpunuar me ministrat teknikë të propozuar nga PD. Por nëse e lexon me kujdes deputetin Gurakuqi, pasi është një intelektual VIP, duhet ta lexosh mes […]

Continue Reading

Shpifi ndaj Shkëlzen Berishës, Karaj kërkon të pajtohet.

Nuk ka pajtim mes djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha dhe Romeo Karajt, eksperti ligjor i OSHEE-së sa i takon çështjes CEZ. Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi lidhur me padinë për shpifje që Shkëlzen Berisha kishte bërë për Karajn, ku ky i fundit akuzoi djalin e ish-kryeministrit Berisha se ka udhëtuar me Kastriot Ismilajn […]

Continue Reading