Opinionistët shpërthejnë në fyerje mes tyre/Video

Dy gazetarët Robert Rakipllari dhe Lorenc Vangjelli kanë shkaktuar mbrëmë një incident në studion e “Opinion” që njihet për debate të ashpra mes politikanëve, por kësaj radhe nuk i kanë shpëtuar as gazetarët….Ata kanë kaluar në ofendime personale, ç’ka detyroi drejtuesin Blendi Fevziu të fusë reklama. I gjithë debati nisi për raportin Rama-Meta, që sipas […]

Continue Reading

Nga Basir Çollaku: Unë i besoj Mero Bazes.. për Xhafën

Por më tepër kur ai është në opozitë me qeverinë, se sa kur është në opozitë me opozitën, siç së fundmi punon në botimet e tij…. Sepse në rastin e parë, ai profesionalisht është në misionin e gazetarit, e në rastin e dytë në misionin e vet.. Me 17 qershor gazeta “Tema” ka botuar një […]

Continue Reading

Nga Robert Aliaj: Sot më kanë Hackuar K…..? Apo unë jam topall?

Duke konstatuar mungesën e besimit dhe të respektit që ka përfshire jo vetëm politikën shqiptare, por edhe vetë shoqërinë, mund të konstatosh gjithashtu se Shqipëria ka filluar të futet në një formë të re diktature, që nuk i dihet emri, GEORGE ORWEL version 2017? Me fjalë të tjera, vendi i secilit në sistemin e vlerave […]

Continue Reading

Kantautori Dashnor Diko i shkruan Ndrenikës: Profesor , mos je pak i merzitur ?

Profesor , mos je pak i merzitur ? Eh ..ke te drejte , sepse fjalen Artist duan ta rrembejne dhe ata qe skan lidhje me Artin, mund te besh nje shkolle dhe mer nje profesion , mekanik , doktor, marangoz etj, por vetem Artist nuk behesh kurre nese nuk e ke te lindur, paguaj lek […]

Continue Reading

Hervin Çuli reagon sërish me gjuhë 99-tshi

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli eshte perpjekur te sqaroje në “Facebook” se komentet me aktorin e madh te skenes shqiptare, Robert Ndrenikën në lidhje me protestën nuk kanë qenë përplasje, por ngacmime miqësore. Duke u perpjekur te kamufloje gjithe cka ndodhi dhe gafat e tij ai shkruan se Ndrenika gjithnjë e ngacmon, edhe në […]

Continue Reading

Rilindasi Çuli sulmon protestën, Robert Ndrenika i ndërhyn: Që kur ka filluar të bëjë ham, ham drejtori???

Hervin Çuli është drejtori aktual i Teatrit Kombëtar, post që e mori pasi shërbeu ekran më ekran por PS-së për 8 vjet, dhe pasi numëroi edhe votat e saj si komisioner i përzgjedhur me firmën e Fatmir Xhafës. Dhe pasi e ka katandisur Teatrin Kombëtare në një institucion abuzimesh dhe vjedhjes monstruoze, e skandalesh të […]

Continue Reading