Sondazhi/ 57 % e të rinjve në Tiranë janë shprehur se nuk do të votojnë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019

Në një sondazh të bërë ditët e fundit, 57 për qind e të rinjve në Tiranë janë shprehur se nuk do të votojnë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Papunësia, të ardhurat e ulëta, korrupsioni dhe arsimimi janë problemet më shqetësuese për të cilat ata kërkojnë zgjidhje. Këto janë gjetjet e anketës ‘Rinia në […]

Vazhdo të lexosh

Tahiri kërcen Napolonin dhe nxjerr para si për të paralajmëruar se paret do derdhen lumë për fushatën/Video

Aheng, para, duhan. Kjo shihet nga video e dëfrimit mes militantësh të PS-së, e ish-ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri. Popullor, që nuk heziton t’i afrohet rrethit të të rinjve të PS-së që kërcejnë me muzikë popullore. Pas pak nuk mungojnë as duhani e as paratë e dorovitjes. Pas shkarkimit nga kryeministri Edi Rama […]

Vazhdo të lexosh