Kërcënohet live në tv gazetari Basir Çollaku: Mos fol për drogën se e ke në rrëzë veshit. VIDEO

Gazetari Basir Çollaku ka denoncuar ditën e djeshme në polici për kanosjen që është bërë ndaj tij. Kërcënimi ka të bëjë me një telefonatë të dielën në emisionin e mëngjesit në ReportTV,  një nga televizionet e kapura nga Edi Rama. Ka qenë një telefonues i cili ka kërcënuar live gazetarin duke thënë që të mos […]

Vazhdo të lexosh

“Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara”, reagon pas kronikë së publikuar në Report Tv.

 “Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara” është e detyruar të bëjë një sqarim lidhur me një lajm të publikuar, duke u bazuar në një raport të Kontrollit të Lartë të Shtetit, fatkeqësisht pa e lexuar deri në fund atë. Jemi të detyruar t’ju bëjmë me dije se është e vërtetë që […]

Vazhdo të lexosh

Bossët e sondazheve/ Carlo Bollino takim me drejtuesin e Piepolit para sondazhit për zgjedhjet. Foto

Instituti Piepoli në bashkëpunim me Report Tv ka nxjerrë sot sondazhin e dytë për zgjedhjet e 25 qershorit. Syri.net ka siguruar një foto se Presidenti italian i Institutit Piepoli është takuar në Tiranë me pronarin e televizionit Report, Carlo Bollino, ky i fundit i njohur për afërsinë me Kryeministrin Edi Rama dhe përfitues i disa […]

Vazhdo të lexosh