Prokuroria e Krimeve te Rënda kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza.

Anëtari i parlamentit nga radhët e mazhorancës po hetohet për fshehje pasurie dhe pastrim parash Ndonëse në sekret të plotë, prokuroria ka avancuar në hetimet ndaj deputetit të Partisë Socialiste Alfred Peza. Burime të besuara për News24 konfirmojnë faktin se në gjykatën për Krime të Rënda është paraqitur nga prokuroria një kërkesë për sekuestrimin e […]

Vazhdo të lexosh

Sipas Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda “Hakmarrja për Drejtësi” nuk ka ekzistuar

Organizata kriminale “Hakmarrja për Drejtësi” nuk ka ekzistuar asnjëherë. Çështja penale e ngritur ndaj 10 personave të akuzuar si anëtarë të saj është tërësisht e falsifikuar dhe e montuar nga persona të papërgjegjshëm të strukturave të ndryshme shtetërore përmes provave të stisura e të pavërteta. Ky është thelbi i arsyetimit të vendimit të Gjykatës së […]

Vazhdo të lexosh

Rama dhe Meta takohen tek Sofra e Ariut larg vëzhgimit të mediave.

“BalkanWeb” mëson se në orën 09:00 kryeministri dhe kreu i Kuvendit janë takuar në ambientet e restorantit “Sofra e ariut” në dalje të kryeqytetit. Burime pranë dy krerëve të mazhorancës pohojnë për “BalkanWeb” se takimi mes tyre ka zgjatur rreth 1 orë dhe se në të nuk ka qenë i ftuar askush tjetër. Takimi mes […]

Vazhdo të lexosh

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda refuzoi kërkesën e ish-drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda refuzoi kërkesën e ish-drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, i cili kërkoi zbutje të masës së sigurimit nga ajo me burg, në një më të lehtë. Përmes avokatit të tij, ish-drejtori Artur Zoto i tha Gjykatës së Apelit se ai nuk paraqet rrezikshmëri dhe se nuk ekziston mundësia që […]

Vazhdo të lexosh

Ylvi Beqaj: Më ofruan 7 mln euro për të mos dëshmuar ndaj Shullazit

Pas 16 seancash gjyqësore të shtyra, Ylvi Beqja, bashkëpunëtori i Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka nisur të rrëfejë dëshminë e tij, kundër Emiljano Shullazit, Gilmando Danit dhe të pandehurve të tjerë të këtij procesi. Për gati një orë, Beqja ka dëshmuar para gjykatës duke treguar fakte të reja, por dëshmia e tij është ndërprerë […]

Vazhdo të lexosh