Islandë – Shqipëri/ Formacioni zyrtar i Edoardo Rejas

Shqipëria luan ndeshjen e saj të parë nën urdhrat e Edoardo Rejas, i cili na ka befasuar të gjithë duke vendosur të luajë me skemën taktike 4-3-3. Trajneri italian do të luajë me 3 sulmues duke ndryshuar modulin e lojës së kuqezinjve nga 3-5-2 në 4-3-3. Reparti i sulmit i është besuar Lenjanit, Cikalleshit dhe Balajt. Kombëtarja ‘Kuq e […]

Continue Reading

Tom Doshi sërish në prokurori për akuza të reja ndaj tij

Deputeti Tom Doshi ka shkuar paraditen e sotme në Prokurorinë e Përgjithshme ku është thirrur për ti komunikuar një akuzë. Burime nga institucioni i akuzës kanë bërë të ditur se Doshi dyshohet për ‘deklarim të rremë pasurie’ dhe sot pritet që ti komunikohet akuza ose pushimi i saj. Ndaj deputetit Tom Doshi ka ngritur një […]

Continue Reading

Taksat e reja për makinat/ Nuk keni parë gjë akoma

Përcaktohen kriteret e reja për pagesën e taksës së qarkullimit të makinave dhe afatet për kolaudimin e tyre. Rregullat janë firmosur nga ministri i Financave, Arben Ahmetaj më 4 Prill.  Ndryshimi thelbësor është në mënyrën e llogaritjes së taksës së qarkullimit për mjetet e luksit dhe në llogaritjen e afatit të kolaudimit të mjeteve, i cili […]

Continue Reading

Nga nesër zona Schengen me rregulla të reja dhe më të forta

Prej dates 7 prill në kufijtë e BE do të aplikohen rregulla të reja të zonës Schengen duke kontrolluar pasagjerët, për të mbrojtur BE-në nga terrorizmi, raporton BalkanInsight.  Shtetasit e vendeve të tjera dhe qytetarët e BE-së do të kontrollohen tërësisht në kufi, rregulla është parashikuar se do të shkaktojë pritje të gjata dhe trauma […]

Continue Reading

Kombëtarja shqiptare me uniformat të reja

Shoqëria Italia e prodhimit të veshjeve sportive Macron, ka prezantuar së fundmi uniformën e re të Kombëtares shqiptare për vitin 2017. Kjo shoqëri e lindur më vitin 1971 e me seli në rajonin e Emilia Romanjës, prej 2001 është sponsor teknik në sektorin e futbollit profesionist duke furnizuar skuadra si Lazio, Bolonja e duke u […]

Continue Reading