Messi komenton për herë të parë largimin e Ronaldos nga Reali

Lionel Messi ka dhënë sot një intervistë të gjatë për “Radio Catalunya”, ku ka komentuar edhe largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Argjentinasi e ka pranuar se nuk e kishte imagjinuar largimin e yllit portugez. “Nuk mund ta imagjinoj largimin e Cristianos nga Reali, nuk mendoja se do të shkonte te Juventusi, kishte shumë […]

Continue Reading

Ikja e Ronaldos nga Reali: U kërkoj tifozëve të më kuptojnë

Ish lojtari i Reali të Madridit, Cristiano Ronaldo i ka thënë mirupafshim Realit, nëpërmjet një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit merengues. Ai shprehet se këto 9 vite te madrilenët kanë qenë më të lumturit në jetë, por tani i duhej një fazë e re në karriere. “Këto vite tek Reali i Madridit, […]

Continue Reading

Shikoni këtë gol të çuditshëm, por që arbitri e quan të rregullt/ Video

Reali i Madridit ka shënuar një gol mjaft të çuditshëm në minutën e 10 të takimit nga Seviljas. Ansensio fitoi një goditje dënimi në hyrje të zonës dhe teksa lojtarët e Seviljas po protestonin, Naço e ka gjuajtur topin menjëherë drejt portës dhe ka shënuar golin e avantazhit. Raste të tilla nuk shihen shpesh në […]

Continue Reading

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Ja kush janë përplasjet e mëdha

Po hidhet shorti në Nyon të Zvicrës për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati rezervoi një short të vështirë për Real Madridin e cila do të luajë kundër Atletico Madridit. Ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Reali do të presë në Bernabeu Atletikon më 2 maj, ndërsa Monako në principatë Juventusin një ditë më […]

Continue Reading