Fytyra e mosmirnjohësit. Po me Ramën pse bashkpunon?

Në një intervitë në “Vila 24” ka folur ish-presidenti Bamir Topi, ku ka përjashtuar çdo mundësi për të bashkëpunuar me Sali Berishën. Gjatë intervistës ai u ndal në ditët kur ndodhi ndarja me Partinë Demokratike duke theksuar që çarja mes tyre ska ndodhur për arsye personale por për arsye shtetërore. Përse u prishët me Partinë Demokratike? […]

Continue Reading

Koço i bën karshillëk Rames: Do marre pjesë sërish në Ansamble

Lëvizja “Zgjidhja” për reformimin e Partisë Socialiste do të ketë sot ndalesën e radhës në Elbasan. Në orën 17:00, në teatrin “Skampa”, themeluesi dhe drejtuesi i kësaj lëvizjeje, Koço Kokëdhima, do të flasë për gjendjen e papranueshme ku e ka zhytur PS-në udhëheqja e saj, që është shkëputur nga baza, dhe si po “kacafyten” për […]

Continue Reading

Kim Mehmeti: Rama një mandat të dytë? Absolutisht jo, madje edhe këtë mandate e ka pasur tepër.Foto+Video

Sipas Kim Mehmetit, Edi Rama është një gjysmë artist dhe asnjëherë nuk do të mund të bëhet as një udhëheqës i mirë . Sipas tij kryeministri ka një problem të madh me veten; “Mendon se ai është atje lartë dhe ne të gjithë të tjerët, jemi budallenj”. Rama është një artist i parealizuar. Ai edhe […]

Continue Reading

Rama uron Trump: Ky të shan në CNN hapur dhe të uron në fshehtësi.

 Edi Rama ka uruar presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump? Deri më sot nuk ka pasur një dokument zyrtar që të tregonte se Rama i kishte bërë një mesazh Trump-it. Por sot  JavaNews ka bërë publike një faksimile ku duket një mesazh urimi për Donald Trump në datën 20 janar ditën kur ai është […]

Continue Reading