Kreshnik Çollaku/ Mbështetën Ramën, për të ndarë Kosovën.

Se cfare po ndodh ne Ballkan e me shqiptaret…,kupton me shume nga telefonata e Zaevit me disa komediane rus…,se sa nga gjithe deklaratat e ambasadoreve dhe euroburokrateve qe shkojne vijne e rrine ne Tirane. Telefonata e Zavit eshte shpjegues i mire per qendrimet e “cuditshme” te shume diplomateve ne Tirane,ne krah te qeverise Rama. Thene […]

Continue Reading

Rama: S’mund t’i hapim gropën vetes.

Gjatë prezantimit të pr/ligjit për mbrojtjen civile, kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë mbrojtja civile ka kaluar në tjetër nivel. Sipas kryeministrit tashmë sfidë mbetet e përditshma dhe jo momenti kur shfaqet sfida. “Hartimi i një baze ligjore ishte domosdoshmeri. Kemi një bazë të re të gatshme për miratim pas bisedimeve të nevojshme. Por përveç […]

Continue Reading

Agron Shehaj/ S’do të ketë kurrë marrëveshje me Edi Ramën

Në një postim në Facebook, Shehaj thotë se opozita nuk do bëjë kurrë marrëveshje me Edi Ramën. Demokrati deklaron se kthesa e vërtetë në Shqipëri mund të ndodhë vetëm nëse hetohet dhe dënohet kryeministri Edi Rama, pasi pretendon se do të jetë një leksion për të gjithë politikanët e ardhshëm. ‘S’do të ketë kurrë marrëveshje […]

Continue Reading

Spiropali kalon në ekstazë dhe i thotë Ilir Metës: O i marrë, o budalla!

Ministrja e shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, ose zëdhënësja e famshme e Rilindjes, Elisa Spiropali ka gjithë ditën që i është qepur me bukë në torbë Ilir Metës. Rreth orës 3 pasdite, zonja Elisë, shkroi në rrjetet sociale këto fjalë: “Salvador Haxhi Qametaj e ktheu deri javën e kaluar figurën e Presidentit të Republikës në […]

Continue Reading

Muçi sulmon Edi Ramën: Po përdor edhe djalin tënd të mitur, Zahon, njësoj si satrapët!

Mustafa Nano është nga ata analistë, që për hir të së vërtetës vetë-deklarohet hapur si mbështetës Kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Por për të ruajtur aureolën e “të pavarurit”, herë pas here edhe gjen të meta në punën e tij. Këtë herë Nano ka konstatuar një “marrëzi” të Ramës, të bërë direkt pas […]

Continue Reading

Flet i binduri i Ramës/ Si ta lexojmë 30 qershorin?

Astrit Patozi SI TA LEXOJMË 30 QERSHORIN? (Mirënjohje për të gjithë ata që votuan dhe kandiduan për BINDJEN DEMOKRATIKE!) 1- Shqipëria kapërceu pa shumë probleme një ditë të vështirë zgjedhjesh anormale më 30 qershor për meritë të pjekurisë së popullit shqiptar, bashkërenduar me kontributin e çmuar të partnerëve tanë strategjikë, të cilët na ndihmuan sërish […]

Continue Reading

‘MOS E PROVONI KOKËFORTËSINË TIME’, META MESAZH TË PRERË RAMËS

Presidenti, Ilir Meta është duke zhvilluar një konferencë për shtyp nga Presidenca, ndërsa ka propozuar edhe zgjidhjen e krizës, që sipas tij duhet të bëhen në 13 tetor dy palë zgjedhje. Sakaq, i pyetur më tej nga gazetarët, se kush do i bëjë zgjedhjte e 13 tetorit pasi PS, njeh 30 qershorin, Meta u përgjigj: […]

Continue Reading

Erl Kodra/ Zakonisht punët e ndyra kryhen nga ndyrësirat.

Zakonisht punët e ndyra kryhen nga ndyrësirat. Dhe padyshim që Edi Rama është i tillë. Todd Wood i Washington Times shtron pyetjen nëse Mike Pompeo dhe Donald Trump drejtojnë realisht Departamentin e Shtetit. Pyetja e tij është e drejtë, por unë mendoj se ajo është një pyetje retorike. Po, saktësisht Presidenti i SHBA Donald Trump […]

Continue Reading

Rama shkarkon nga detyra kryetarin e Bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila.

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra kryetarin e Bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hilën. Kryeministri ka theksuar se përveç shkarkimit, Hila do të ndiqet edhe penalisht. “Zef Hila, haxhiqamilisti i Vaut të Dejës, jo vetëm u shkarkua po do të ndiqet penalisht, për aktin barbar të djegies së shkollës dhe djegies së materialeve […]

Continue Reading

The Washington Times/ President Trump: Kush po e drejton politikën e jashtme amerikane dhe posaçërisht në Shqipëri.?

Nga Todd Wood (Botuar në The Washington Times) Analizë/Opinion Kemi shkruar shpesh për “Never Trumpers” (Kurrë Trumpistë-t) në Departamentin e Shtetit të cilët punojnë kundër axhendës së Presidentit Amerikan në Ballkan, dhe posaçërisht në Shqipëri. Ambasadorja amerikane e ngarkuar me detyrë Leyla Moses-Ones u kap nga ish drejtori i FBI James B. Comey duke shpërndarë […]

Continue Reading

13 Tetori, reagon Rama/ 30 QERSHORI ESHTE E VETMJA DATE ZGJEDHJESH.

I menjëhershëm ka qenë reagimi  i Edi Ramës. Ai thotë se zgjedhjet janë në 30 qershor. Reagimi i plotë i Edi Ramës: A ju thashë prisni çmendurinë e dytë? Tani thjesht mëshirojeni! Data e nxjerrë nga filxhani i revolucionit imagjinar është një NULLUM ABSOLUTUM Dhe QUOD NULLUM EST NULLUM PRODUCIT EFFECTUM???? 30 QERSHORI ESHTE E […]

Continue Reading

Çfarë do bëj unë më 30 qershor, ditën e zgjedhjeve ku nuk ke çfarë të zgjedhësh!

Nga Nikollaq Neranxi Padyshim qe nuk do te shkoj ne votime ose ne zgjedhje sic thone rilindasit dhe kjo per arsyen e thjeshte se nuk kam mundesi te zgjedh!!!! Nese ka akoma njerez ne dileme se cfare duhet te bejne me 30 qershor, po ju kujtoj shkurtimisht se cfare ndodhi ne 6 vitet e qeverisjes se […]

Continue Reading

TAKIMI ME BASHËN, META ZBARDH ÇFARË DISKUTUAN

Presidenti Ilir Meta tha se gjatë takimit u diskutua mbi krizën aktuale që po kalon vendi. ‘Sot prita në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha për të diskutuar mbi krizën aktuale që po kalon vendi. Kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë’, shkruan Meta. Kujtojmë se Basha mbërriti në presidençë rreth orës […]

Continue Reading

Presidenti e fton për krizën politike, Rama bën not ngjitur me Presidencën

Një tjetër lëvizje politike vjen nga Presidenti Ilir Meta, i cili ka ftuar sot (27 qershor) në takim kryeministrin Edi Rama dhe shefin e opozitës Lulzim Basha. Prej orës 5:00 të mëngjesit, Kreu i Shtetit ndodhet në Presidencë. Në orën 09:00 ai do të presë kryedemokratin Basha. Por pas refuzmit që i beri ftesës së […]

Continue Reading

Rama – Bashës: Çdo ditë një sajesë/ Nuk është e vërtetë që KE u tërhoq nga vëzhgimi zgjedhjeve.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në twitter pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha, i cili komentoi mospjesëmarrjen e vëzhguesve të KiE në zgjedhjet e 30 qershorit. “Sajo Artist sajo, çdo ditë një sajesë, s’zhgënjen asnjë ditë o Njish Po si mund t’u thuash shqiptarëve Këshilli i Europës mori vendim politik për t’u […]

Continue Reading

Basha/ Zgjedhje nuk do të lejohen, nuk do të pranohen, nuk do të njihen!

Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për mediat sot në mesditë në të cilën ka theksuar se zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të ketë. Nuk do të lejohen, nuk do të pranohen, nuk do të njihen! Deklarata e Bashës u dha në përfundim të takimit që ai pati me Të ngarkuarën me […]

Continue Reading

Zgjedhjet, Arta Marku në unison me Ramën: Prokurorët në gatishmëri, hetim çdo rasti

Kryeprokurorja Arta Marku ka firmosur udhëzimin për prokurorët, për periudhën para dhe pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Në udhëzimin e firmosur nga kryeprokurorja Marku thuhet se do të hetohen dhe ndiqen penalisht me përparësi dhe efikasitet të gjithë ata persona që prekin zgjedhjet e lira dhe sistemin demokratik të zgjedhjeve, si dhe kryejnë vepra penale […]

Continue Reading

Zbardhen porositë e Ramës në bledhjen e Kryesisë së PS

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm dhe në fokus ka qenë fushata dhe zgjedhjet e 30 qershorit. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se kryeministri Edi Rama ka dhënë porosi të veçanta për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, duke nisur nga ditët e mbetura të fushatës dhe ditën e zgjedhjeve. Rama ka kërkuar […]

Continue Reading

Kolegj Zgjedhjesh apo Kolegj ‎Vjedhjesh – sot do ta marrim vesh

Nga Oerd Bylykbashi. Edi Rames sot i duhet nje vendim gjykate qe t’i justifikoje votimet antikushtetuese qe ka urdheruar per daten 30 qershor. I duhet nje vendim gjykate kunder Dekreti te Presidentit, i nxjerre mbi bazen e Kushtetutes, i botuar ne Fletoren Zyrtare te Republikes se Shqiperise dhe qe ka hyre ne fuqi. Per kete […]

Continue Reading

Ish-ministri i PS, Arben Malaj: Të protestojmë kundër qeverisjes arrogante

Ish-ministri socialist Prof. Dr. Arben Malaj, në një reagim në rrejtet sociale shprehet se “shqiptarët duhet të protestojnë kundër kujtdo që i qeveris me arrogancë”. Ish-ministri socialist Arben Malaj, komenton dhe gjyqin e Agon Channel kundër qeverisë, e cila detyrohet ti paguajë më shumë se 100 milionë euro. Malaj shkruan se kjo duhet të ishte […]

Continue Reading