Rama të respektojë nënën dhe gratë në jetën e tij, pastaj gratë e shqiptarëve. VIDEO

Nga Aulon Kalaja. Kryeministri ende ne detyre, i ben thirrje te tijve qe te heqin ata te PD nga puna dhe t’i zevendesojne me gra. Rendom ne fushate thonte, se burrave shqiptare nuk ia ka nevojen, sepse ate e votonin grate e tyre. Kete gje e kane perdorur negativisht edhe kandidatet e tij nder qytete […]

Continue Reading

Skandal/ Kajmaku u pagua me 440 mijë mijë euro nga Rama, për t’i gjelbëruar vilën e Surrelit

Partia Demokratike ka publikuar sot të tjera fakte skandaloze të lidhura me Agim Kajmakun, alias Jorgo Toton, kryebashkiakun që Edi Rama ka emëruar në bashkinë e Vorës. Kajmaku është paguar me 2.6 milionë euro nga tenderat publikë dhe në veçnati, me 400 mijë euro për të mbjellë me ullinj dhe lule në vilën private të kryeministrit. Ish-deputetja […]

Continue Reading

Ambasada Amerikane në Tiranë, luan rolin edhe të Kinostudios së vidiove vizatimore

Nga Jakup Gjoca Ditët e fundit Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar disa vidio vizatimore për Reformën në Drejtësi. Një gjetje që më shumë mund të zbavitë fëmijët parashkollorë, meqë tani kanë kohë ngaqë nuk janë në shkollë.Nuk e besoj se do këtë ndonjë diplomat Amerikan aty në atë Ambasadë që të vetbesojë se këto […]

Continue Reading

Palmer/ Vangjush Dako nuk është një çështje e qeverisjes së kryeministrit Rama

Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Matthew Palmer tha se ndalimi i hyrjes së ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako në SHBA nuk është një çështje e qeverisjes së kryeministrit Rama por duhet të shihet si veprim i SHBA kundër praktikave korruptive. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Palmer pranoi se […]

Continue Reading

Presidenti i kthen përgjigje Kuvendit: Keni shkelur Kushtetutën

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka kthyer përgjigje Kuvendi të Shqipëri në lidhje me letrën e dërguar në 19 korrik që ka të bëjë me dekretet e Presidentit për zgjedhjet lokale. Në letrën e dërguar nga Kuvendi në kuadër të Komisionit Hetimor të hapur nga mazhoranca e Edi Ramës, Presidenti Meta rendit të gjitha […]

Continue Reading

Gjynah, shumë gjynah/ Patozit i paska vjedh vota Rama edhe pse proçesi ka mbaruar.

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka akuzuar ‘Rilindjen’ se i kanë rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Patozi sqaron se para dy ditësh rezultati i Bindjes Demokratike ishte afishuar në faqen zyrtare të KQZ dhe rezultonte me 2 keshilltarë por sicc i quan ai ‘ushtallarët e grabitjes së votës’  nuk janë mjaftuar me 49 […]

Continue Reading

Rama: ‘Teatri do prishet, do habiteni me kullat’

Rama ka thirrur sot gazetarët për të bërë një bashkëbisedim. Ashtu edhe siç pritej, Rama e nisi fjalën e tij direkt me arritjet e ‘mëdha’ të qeverisjes së tij, por i gjithë problem i tij ishte Teatri Kombëtar. Rama u shpreh se, “gërmadha e Teatrit do të shembet dhe në vend të tioj do të […]

Continue Reading

Media e huaj: Teatri/ Fusha sh.p.k e lidhur me një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, në Spanjë

Përplasje të forta në Tiranë, në përpjekje për të ndaluar shkatërrimin e teatrit kombëtar. Regjistrohen përballje mes protestuesve që kërkojnë të pengohet shembja e godinës historike dhe forcave të policisë. Sekretari i përgjithshëm i OSBE, Thomas Greminger u bëri thirrje ‘të gjitha palëve’ që të prisnin verdiktin e Kushtetueses. Nga Tirana, Katerina Sula Në agimin […]

Continue Reading

Edi Rama kërkon largime masive nga puna nëpër zyrat e bashkive.

Në një mbledhje të tij me drejtuesit e PS për Rajonin e Veriut që sapo janë emëruar nga vetë Rama ai ka kërkuar konstituimin e Këshillave bashkiakë. Mësohet se gjatë mbledhjes Rama ka dhënë urdhër se konstituimi i Këshillave Bashkiakë të bëhet brenda 15 gushtit. Burime nga takimi shpjegojnë se Edi Rama ka kërkuar largime […]

Continue Reading

Raimonda Bulku përgënjeshtron Edi Ramën

Aktorja e njohur shqiptare Raimonda Bulku ka përgënjeshtruar Edi Ramën. Me një postim në Instagram, Bulku shprehet se është kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. ‘Unë jam për një Teatër të ri dhe i qëndroj deklaratave të mia, por jo në dhunim të ligjeve, kolegëve, miqve e shokëve të mi. Respekto traditën. Ruaj Historinë. Ndërto teatër […]

Continue Reading

BERISHA: TERROR I PASHEMBULLT NDAJ KULTURES SË KOMBIT TONË

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën e krijuar te Teatri Kombëtar ditën e sotme. Sipas Berishës, ‘dhuna ndaj artistëve te Teatrit Kombëtar, shpërthim i urrejtjes primiteve atërore ndaj tyre e Edvin Kristaq Mafise’. ‘Sot duke goditur artistët dhe intelektualët e vëetetë të kombit narkoshteti, kryehorri i tij me narkohorrat e vet kanë […]

Continue Reading

Rama nuk heq dorë nga shembja e Teatrit/ S’mund të lejojë asnjë minorancë aktorësh ta marrë peng.

Kryeministri Edi Rama ka reagua para pak çastesh për përplasjen e punonjësve të policisë me artistët protestues te Teatri kombëtar. Kryeministri nuk heq dorë nga vendimi për Teatrin Kombëtar, teksa thotë se s’mund të lejojë asnjë minorancë aktorësh ta marrë peng. Rama thekson se Reatri kombëtar do të ndërtohet sipas planit. “Asnjë minorancë nuk mund […]

Continue Reading

Teatri/ Basha: Nga arkitektët tek zyrtarët, të gjithë do dilni para drejtësisë

Me një reagim në Facebook, Basha është shprehur se ky është projekt që Edi Rama të zhvasë miliona euro. ‘Dua t’i them troç çdo arkitekti të huaj e vendas, çdo funksionari, çdo drejtuesi nga më i parëndësishmi tek Edi Rama se do të përgjigjen para drejtësisë për këtë korrupsion masiv dhe krimin që po i […]

Continue Reading

Shpartallohet shteti/ Gjykata e Durrësit shkel kushtetutën me të dy këmbët

Gjykata e Durrësit ka vërtetuar mandatin e Valbona Sakos si kryebashkiakja e re e Durrësit. Vërtetimi erdhi pas kërkesës për ta bërë këtë gjë që i ka dërguar Partia Socialiste dje, firmosur nga kryesocialisti Edi Rama. Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, i është drejtuar të enjten me një kërkesë Gjykatës së Durrësit, duke i […]

Continue Reading

Basir Çollaku SMS për Ramën/ Po të isha në Amerikë do e vrisja!

Po  të isha në Amerikë do e vrisja/sms për Ramën Z.Rama, zelltarët po kapërcejnë racionin e dhënë. Eja të gjejmë bashkë “fotografin” tim. Në punën time të gjatë në medie, tashmë mbi 20-vjeçare, AND të së vërtetës, kam një thënie të një gazetari argjentinas. “….Dua të lajmëroj maskarenjtë e kësaj bote, se nuk përfaqësoj interesat […]

Continue Reading

Lëvizja e Legalitetit/ Shqiperia është në krizë institucionale, politike, ekonomike, sociale dhe morale.

Deklarate per shtyp. Partia Levizja e Legalitetit duke pasur parasysh krizen dhe zhvillimet e fundit ne bisedimet politike deklaron. Shqiperia eshte ne krize institucionale, politike, ekonomike, sociale dhe morale. Shkaktare i kesaj krize ngelet keqqeverisja Rama. Platforma e opozites per krijimin e kushteve per zgjedhje te parakohshme, te lira dhe demokratike ngelet qellimi i vetem […]

Continue Reading

Sokol Balla, Eni Vasili dhe Blendi Fevziu

Nga Erl KODRA Ata janë luftëtarë, por luftëtarë të një lloji të veçantë, të kuruar, të lumtur, të qeshur, të kënaqur, të veshur firmato. Ata dinë çfarë bëjnë edhe kur duken si naivë ndërsa bëjnë pyetje “të pafajshme”. Ata drejtojnë makineritë më fantastike të një progagande surreale, duke sulmuar një audience të shkoklueme nga dinjiteti, […]

Continue Reading

SKANDAL| Godina që u prish tek Stadiumi, u legalizua pak muaj më parë nga Aluizmi që të marrë 1 miliard lekë dëmshpërblim

Zyra antikorrupsionit në PD që drejtohet nga Lealba Pelinku, ka denoncuar mashtrimin e bërë nga kryebashkiaku Veliaj.Zbulimi i radhës i zyrës antikorrupsion është fakti që godina që po prishet tek Stadiumi Qemal Stafa është dhënë me leje të Edi Ramës, si kryebashkiak, madje arkitekti Maks Velo e pati denoncuar që në në kohën e lejes. […]

Continue Reading

MOHUAN RRITJEN E TAKSËS SË KARBURANTIT, ISH-DEPUTETI I PD NXJERR VENDIMIN: QEVERIA MASHTRON

 Ish-deputeti i PD Agron Shehaj ka publikuar vendimin e Këshillit të Ministrave duke akuzuar qeverinë se po mashtron duke mohuar taksën. “Qeveria mashtron qytetarët duke mohuar taksën e re mbi naftën.Ligji i ri parashikon shprehimisht që burimi financiar i agjencisë mbi menaxhimin e rezervave të naftës do të jetë: “Tarifat e krijimit dhe mbajtjes se […]

Continue Reading

Zbardhet pasuria e Edi Ramës: Viti 2018 më varfëroi, jam i zhytur në borxhe!

Pikërisht ai që akuzohet nga opozita, shumica e shqiptarëve dhe institucionet ndërkombëtare të monitorimit, si njeriu që prej 6 vitesh drejton një nga qeveritë më të korruptuara jo vetëm në Europë, rezulton se është “i mbytur” në borxhe dhe çdo vit e më shumë po “varfërohet”. Kështu sipas deklarimit të pasurisë që ai ka bërë […]

Continue Reading