Raporti i KiE/ PD: 25 prilli ishte një masakër zgjedhore

Partia Demokratike ka reaguar një ditë pas raportit të misionit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, lidhur me Shqipërinë dhe zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas deputetit të zgjedhur të PD, Enkelejd Alibeaj, raporti fakton se procesi i 25 prillit ishte një masakër zgjedhore. ‘Raporti i misionit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës […]

Vazhdo të lexosh

PD: Këshilli i Europës evidenton masakrën elektorale të 25 Prillit

[email protected] Partia Demokratike ka publikuar sot qëndrimin e ashpër të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës lidhur me zhvillimin e zgjedhjeve në Shqipëri duke theksuar se raporti I KiE “evidenton elementët e masakrës elektorale të 25 Prillit nga regjimi Rama-Doshi.” PD vuri në dukje çfarë konfirmos në raportin e vëzhgimit të zgjedhjeve, kjo Asamble Parlamentare: “Zyrtarët publikë abuzuan pushtetin […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Nga sot energjitë tona do të shkojnë drejt kundërshtarit të vetëm të PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në deklaratën e tij të parë pas rizgjedhjes për një mandat të tretë si kreu i PD, tha ndër të tjera se: ‘Nga sot energjitë tona do të shkojnë drejt kundërshtarit të vetëm të PD dhe shqiptarëve, regjimit Rama-Doshi’ Të dashur vëllezër dhe motra, demokratë dhe demokrate. Sikurse e […]

Vazhdo të lexosh