Rama dhe Manastirliu prezantojne autoambulancat e reja në shërbim të Urgjencës Kombëtare.

Kryeministri Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë prezantuar autoambulancat e reja në shërbim të Urgjencës Kombëtare. Teksa ka prezantuar 36 autoambulancat e reja, Rama ka ironizuar duke thënë se nëse pandemia do të kishte rënë nën qeverisjen e opozitës apo LSI-së do të ishte hata e ka cilësuar ai. “Me 36 autoambulancat e […]

Continue Reading

Përparim Spahiu: E turpshme, kryeministri ynë bën avokatin e Athinës

Ka reaguar dhe Kryetari i LSI-së në Tiranë, Përparim Spahiu ne lidhje me deklaratat e Edi Ramës lidhur me shtrirjen e Greqisë me 12 milje. Spahiu thotë në një reagim në Facebook, se avokatia që kryeministri i Shqipërisë po i bënë Athinës është e turpshme. Reagimi i plote: “E turpshme avokatia që KM vazhdon t’i […]

Continue Reading

Tabaku: Rama mendon për oligarkët edhe kur ekonomia humbet 1 mld euro

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Tabaku shkruan se qeveria dështoi t’i përgjigjej në kohë krizës së shkaktuar nga tërmeti, dështoi dhe të siguronte ndihmën e duhur njerëzore dhe ekonomike ndaj biznesit dhe qytetarëve përgjatë pandemisë. Tabaku ka publikuar të dhënat e INSTAT sipas të cilës rënia ekonomike në vend për 3 mujorin […]

Continue Reading