Berisha/ Qytetarët varrosën 25 qershorin.

Sali Berisha ka folur për mediat pas mbylljes së protestës së opozitës. Duke folur para gazetarëve, ish-kryeministri u shpreh se sot, qytetarët varrosën 25 qershorin. ‘“Sot me vullnetin e tyre të lirë protestuesit varrosëm zgjedhjet dhe narkozgjedhjen e 25 qershorit. Kjo protestë varroi zgjedhjet e qershorit. Ikën zgjedhjet e qershorit. Edi Rama mbetet letër bakalli”, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artan Fuga/ Mjerë ne qytetarët

Shpesh ndodh që nga Elbasani apo përreth lindin ta zemë viça me dy ose tre koka! Thonë se shkaku vjen nga ndotja e ajrit! Ku e di unë? Po të përdor këtë fjalë latine, edhe fushata elektorale ngjan pak si e “mutuar”. Rivalizojnë tri parti politike, të cilat që të trija janë në pushtet. Me […]

Vazhdo të lexosh

Nga Arian Galdini: Replikë me Blendi Fevziun: Basha nuk duhet të bindë qytetarët. Rama duhet tu bindet qytetarëve .

Lexova me vëmendje analizën tënde të sotme që shenjohej nën pyetjen se cili do ti bindë qytetarët, Lulzim Basha apo Edi Rama. Dakordësohem me argumentat e ngritura në analizën tënde, por ndjej se mungon një element tejet bazik që në fakt është edhe zanafilla dhe fundi i gjithë kësaj historie. Lulzim Basha ia la fushën […]

Vazhdo të lexosh