Si e ‘grabiti’ Organizata Politike protestën e banorëve të Zharrzës. Foto/Video

Mediat dhe TV kryesore në vend kanë raportuar të shtunën se protestuesit-marshues të Zharrzës, kanë përzënë kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ndërsa ky i fundit shkoi për t’i takuar në Bulevard. Por detajet e kësaj historie ka gjasa të jenë keqinterpretuar nga media dhe episodi është përdorur politikisht në favor të qeverisë. Për të […]

Vazhdo të lexosh

Operacioni i policisë ishte i sajuar. Asnje prove se numri serial i kartmonedhave te gjetura korespondonte me ate te kartmonedhave te nisura nga banka.

Paratë e grabitura nga banda e goditur dje nga policia do të përdoren për zgjedhjet”. Kështu shkruan ish –kryeministri Sali Berisha. Ja statusi i plotë i z Berisha: Hajnat i kapem, por parate na duhen per fushate! Ne mediat e vendit policia perserit historite famoze te Julian Sinanit apo Gjutajve dhe Brukave! Suksesi i radhes […]

Vazhdo të lexosh

Noka: Saje..ti je “heroi “yne

Ish Ministri Brendshem, Flamur Noka, ne nje status te tij ne facebook ironizon ministrin aktual Tahiri, pas bujes se madhe dhe ngazellimit qe mbertheu kete te fundit me kapjen e grabitesve te bankes ne rrugen e Rinasit. Ja çfare shkruan, Noka: Ngazellimi dhe lumturia qe pasqyronin ministri i brendshem dhe kryeministri dje ishte tregues i […]

Vazhdo të lexosh