Kryemadhi/ Të gjithë po përgatitemi për zgjedhjet e parakohshme në Qershor

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim shprehu bindjen se, 30 qershori nuk do të jetë vetëm data e zgjedhjeve lokale, por edhe atyre parlamentare. Sipas saj, parlamenti që arrin të falsifikoje është drejt shpërbërjes. Deklarata e kryetares së LSI-së: “Në fakt të gjitha takimet tona janë në kuadrin e zgjedhjeve lokale sepse besoj që ju […]

Continue Reading

Qershor 1999/ Ushtarët serbë ikin nga Kosova duke sharë gazetarët e huaj. Video

 Në kronikat e transmetuara në vitin 1999 gazetarët e huaj veçojnë pritjen me përqafime që iu bë ushtarëve britanikë, ndërsa serbët largohen duke sharë dhe ofenduar. 12 Qershori i vitit 1999, dita kur NATO ka ndërhyrë në Kosovë, paraqet një prej datave më të rëndësishme në historinë e Kosovës. Televizioni “TV3” ka publikuar edhe njëherë […]

Continue Reading

Ben Blushi shpall kandidatët për deputet për zgjedhjet/ Ja emrat e tyre

LIBRA e Ben Blushit ka zbardhur këtë të shtunë emrat e 190 kandidateve që do të përfshihen në listat shumemërore për zgjedhjet e 18 qershorit. Në një njoftim të saj LIBRA falenderon te gjithe aplikuesit e deritanishem madje shton se pret te tjere deri me 20 prill. “Sot Bërthama LIBRA mori në shqyrtim emrat e […]

Continue Reading