Basha: Sot më 1 Prill kampit opozitar do t’i bashkohen edhe dy parti të tjera.

Lulzim Basha ka dhënë një lajm të rëndësishëm nga çadra përpara kryeministrisë ku opozita proteston që prej 18 shkurtit dhe kërkon zgjedhje të lira, të cilat sipas tyre, mund t’i sigurojë vetëm një qeveri teknike. Sot më 1 Prill, Basha tha se kampit opozitar pritet t’i bashkohen edhe dy parti të tjera, ndonëse nuk i […]

Vazhdo të lexosh

Nga Beneta Lika Shena: Do qëndrojmë këtu deri sa bijtë e etërve ta kuptojnë se ne nuk bëjmë shaka

Eshte dita e peste qe jemi sot ketu, ne cadren e lirise sic me te drejte e kemi pagezuar se bashku, te vendosur cdo dite e me shume ne mbrojtje te te drejtes me themelore ne nje vend demokratik : Vota e lire e nje populli sovran ! Eshte kjo arsye themelore nga e cila […]

Vazhdo të lexosh

Të rinjtë protestues ngrejnë çadrat: Sheshi është shtëpia jonë e re

Të rinjtë protestues po ngrenë çadra për të qëndruar në shesh për një kohë të gjatë deri në realizimin  qëllimit. “Kjo është shtëpia jonë e re”- thërrasin të rinjtë në protestë, duke nënkuptuar se aty do të qëndrojnë protestuesit për një kohë të gjatë. Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thënë se do të qëndrojë […]

Vazhdo të lexosh