Përse Arta Marku, për cështjen e pronave nuk arreston Dakon, Gjikën, Sejdinin. Veliajn?

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës është shoqëruar me shumë hamendësime e pikëpyetje. Së pari; ndalimi i Fran Frrokajt është arrestim politik apo pas tij fshihet diçka tjetër? Së dyti, a ka një skenar nga qeveria për të goditur vetëm kundërshtarët politikë? Së treti; përse Arta Marku nuk vë në lëvizje dosjet e korrupsionit të ministrave, […]

Vazhdo të lexosh

Kryeprokurori i shkarkuar i Elbasanit: Në serverat e kryebashkiakut Qazim Sejdini dyshohet se kanë akses persona të paautorizuar.

Kryeprokurori i shkarkuar i Elbasanit, Dritan Gina, në konferencën për mediat foli për presion policor dhe ndërhyrje në punën e Prokurorisë. Gina tha për ngjarjen e qershorit 2016 ku tek hotel “Univers” u qëllua me plumba drejt Policisë, nuk ka patur ndihmë të parë as nga Policia as nga Prokuroria e Përgjithshme. Gina shtoi se […]

Vazhdo të lexosh

Basha mbledh sot aleatët për protestën e radhës

Lulzim Basha, do të mbledhë sot në orën 10:00 partitë aleate për të rakorduar veprimet për aksionin e madh opozitar të paralajmëruar: nisjen e protestave kundër qeverisë. Më 18 dhjetor 2017, Basha deklaroi në mesditë se “vendimi unanim i opozitës parlamentare është nisja e një vale protestash popullore për të ndalur çmendurinë e narkokryeministrit që […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Dhëndri i Qazim Sejdinit e goditi me blind Policinë

Lulzim Basha ka deklaruar sot se “kur krimi i veshur me pushtet dhunon vetë Policinë, Vetingu duhet të nisë nga Kryeministri, ministri i Brendshëm e kryebashkiakët të bërë njësh me bandat.” Deklarata e tij është nxitur nga denoncimi i një qytetari, i cili në një mesazh dërguar bashës dhe publikuar prej kryetarit të PD, shkruan: “Kryetar, mirmbrema. Sot ne Elbasan […]

Vazhdo të lexosh

Kamioni me 8 ton kanabis/ Nën hetim agjencia e gruas së Qazim Sejdinit.

Prokuroria ka përfshirë në hetime dhe agjencinë doganore “Ujori shpk”. Nga të dhënat e Qendrës së Regjistrimit të Bizneseve rezulton se kjo kompani është në pronësi të bashkëshortes së kryetarit të Bashkisë së Elbasanit. Agjencia doganore, që ka kryer procedurat e tranzitimit në Shqipëri të kamionit që vinte nga Maqedonia dhe që është bllokuar me […]

Vazhdo të lexosh