“Ti nën dritëzën e hënës”-Poezi nga Anelja Lako

Ti nën dritëzën e hënës. Ti nën dritëzën e hënës. s’di ç’m’u shfaqe aq i fshehtë,hape butë portën e zemrës,ma pushtove lehtë e lehtë. Ti mbi dritëzën e hënës,shkëndijoje përmbi re,ç’ma vodhe çelësin e zemrës,lermë të qetë, mor, si s’më le. Ti nën dritëzën e diellit,butë më dogje si qirinë,fluturoj tej e tej qiellit,plastë kush […]

Continue Reading

Deklarata e Kryemadhit: Rama dhe Mogherini janë puthur në buzë

Gjatë një lidhje direkte me emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi hodhi akuzua mbi qeverinë Rama, por shkoi edhe më tej. E pyetur mbi vlerësimin që Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme në BE, Federica Mogherini i bëri reformës në drejtësi, ajo tha se nuk habitej nga vlerësimet e […]

Continue Reading

Papa Frençesku dhe Imami Sheikh Ahmed Al-tayeb, shkëmbejnë puthje…

Papa Françeskum kreu i Vatikanit dhe Imami i al-Azhar Sheikh, Ahmed al-Tayeb, janë puthur në sy të gjithë botës në shenjë të tolerancës ndër fetare. Puthja u realizua pas të dy krerët e katolikëve dhe myslimanëve nënshkruan dokumentin e pajtimit për luftimin e radikalizmit dhe ekstremizmit fetar, në Konferencën Globale Vëllazërore që mbledh klerikët fetar mbarë […]

Continue Reading

Sharon Stone puthje pasionante me një djalë të ri

Megjithëse pas dy muajsh mbush 60 vjet, ajo vazhdon të shfaq sensualitetin e sajkudo ku i jepet mundësia. Edhe pse së fundmi deklaroi, se nuk është në kërkim të dashurisë, ajo u fotografua me të dashurin e ri në New York, këtë të mërkurë. Bukuroshja është fotografuar dorë për dore me një djalë shumë më […]

Continue Reading

Monica Bellucci hap festivalin e Kanës me një puthje pasionante/ Video

Nuk kishte se si të hapej më të bukur se kaq  edicioni i këtij viti të Festivalit të Kanës.Aktorja italiane  Monica Bellucci kishte punuar   aq shumë për të përmbushur rolin e saj prestigjioz në ceremoninë e hapjes së 70 vjetorit të Festivalit të Filmit në Cannes në mbrëmjen e së mërkurës.Aktorja italiane 52 vjeçare u […]

Continue Reading

Ja arsyeja e largimit të Gylseren-it nga Fate të Kryqëzuara

Një nga serialet më të ndjekura të momentit “Fate të Kryqëzuara” ka vënë jo pak në qëndër të vëmendjes largimin e shpejtë të aktores Nurgul Yesilcay e njohur si Gylseren. Sipas një deklarate të Nurgul “Nuk zgjedh kurrë role që kanë skena dashurie apo puthjeje” u konsidderua si arsyeja kryesore e largimt të saj. Media të […]

Continue Reading