PS, ZYRTARIZON KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT. JA LISTA

Partisa Socialiste ka zyrtarizuar kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor. Ditën e hënë, më 13 Maji është afati i fundit për regjistrimin në KQZ të kandidatëve për kryetar bashkie dhe kandidateve për këshilltar bashkiak. Ndërkohë nga ana tjetër opozita ka paralajmëruar se nuk do të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve. […]

Vazhdo të lexosh

PS MBLEDH ALEATËT. NGA PPSH E DERI TEK PARTIA KOMUNISTE 8-NËNTORI

Mësohet se në mbledhje është analizuar situata politike në vend, ku PS ka kërkuar konsultime nga aleatët e saj për të kapërcyer ngërçin që ka përfshirë politikën në vend. Po ashtu në mbledhje është vendosur riaktivizimi i koalicionit të majtë. Deklaratë pas takimit: Partitë politike të mbledhura në një  tryezë konsultimi, thirrur nga Partia Socialiste: […]

Vazhdo të lexosh

Nora Malaj: Rama më propozoi të bëhesha pjesë e Partisë Socialiste, por nuk pranova

Ish zv Ministrja e Arsimit dhe tashmë deputete e LSI, Nora Malaj, e ftuar në emision ‘Ditë e Re’ ka deklaruar se kryeministri Edi Rama i ka propozuar që të bëhet pjesë e Partisë Socialite po nuk e ka pranuar propozimin. Nora Malaj: “Rama më ka propozuar të shkoj tek partia e tij por nuk kam […]

Vazhdo të lexosh

Romeo Gurakuqi: PD qeveri me PS, por pa Ramën kryeministër

Deputeti i PD për qarkun Shkodër, Romeo Gurakuqi thekson se kryeministri Rama e shkeli marrëveshjen parazgjedhore me opozitën dhe përdori çdo resurs për të tjetërsuar rezultatin e zgjedhjeve, duke mos bashkëpunuar me ministrat teknikë të propozuar nga PD. Por nëse e lexon me kujdes deputetin Gurakuqi, pasi është një intelektual VIP, duhet ta lexosh mes […]

Vazhdo të lexosh

LSI: Në Sarandë, kandidatët e PS po blejnë vota bashkë me policinë

Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Sarandë, pretendon se dy kandidatë të PS-së për deputetë në Qarkun e Vlorës po blejnë vota në Konispol dhe Sarandë, në bashkëpunim me policinë. “Lëvizja Socialiste për Integrim Sarandë, denoncon një rast të frikshëm të blerjes së votës nga kandidati i rilindjes Alket Hyseni. Në Konispol dhe Sarandë ka shpërthyer […]

Vazhdo të lexosh

Vëllezerit e kryetarit të PS së Kavajës ndalojnë dhe fyejnë rëndë Nëkryetaren e PD-së Kavajë.

Dy vellezerit e kryetarit te Ps Kavajes, Gent Daja, ndalojne ne menyre te dhunshme dhe fyejne me fyerje te renda nenkryetaren e PD Kavaje dhe nje nder aktivistet me te medhaja te saj. Policia i shpall ne kerkim te dy autoret dhe po heton ne lidhje me shkaqet e saj. Nuk eshte hera e pare […]

Vazhdo të lexosh

Policja rrugore dhe gardisti bëjnë thirrje për të votuar PS-në/ Foto

Thirrjet për nxitje politike janë të ndaluara me ligj për çdo punonjës me uniformë policie apo ushtarake në Shqipëri. Por pavarësisht kësaj, një efektive e policisë rrugore dhe një punonjës i gardës së republikës së Shqipërisë, u bëjnë thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë një subjekt politik ditën e zgjedhjeve. Ja statusi ne Facebook nga […]

Vazhdo të lexosh

Fushata mbaroi, tani fillojnë punë bandat e drogës për votat

Partitë politike mbyllën dje fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Kjo ka qenë një nga fushatat më të çuditshme nga pikëpamja politike. Opozita formale, Partia Demokratike në këtë proces elektoral ishte zyrtarisht pjesë e pushtetit me ministrat teknikë në kabinet. Të treja partitë që pretendojnë fitoren, LSI, PS dhe PD janë në qeveri. […]

Vazhdo të lexosh

Policia në fushatë për PS në Shkodër/ FOTO

Thirrjes së kryeministrit Edi Rama drejtuar policisë që pasi të lënë punën të bëjnë fushatë për Partinë Socialiste, mesa duket po i përgjigjen pozitivisht disa prej efektivëve. Përveç kësaj mbetet skandaloze që ministri i brendshëm ka kërkuar zyrtarisht shkarkimin e tre shefave të komisariatëve ku ka patur dhunë elektorale ndaj LSI, por policia e shtetit […]

Vazhdo të lexosh

Vëllai i Ramës, fushatë për Tom Doshin e PSD dhe kundër Partisë Socialiste

Olsi Rama ka dalë në krah të kandidatit për deputet të Partisë Social Demokrate për deputet, Tom Doshi, i cili kandidon për PSD e Skender Gjinushit. Pas një dreke në Shkodër, shkruajnë mediat, të dy kanë vendosur të shpërndajnë foton si mesazh për PS. Ish-kryeministri Berisha shkruan se Olsi Rama ka marrë pjesë këto ditë […]

Vazhdo të lexosh

Lulzim Basha deklaroi se nuk ka qeveri me PS. LSI vendos qeverinë e re me 26 qershor.

Të premten mbyllet fushata elektorale. Të shtunën pushim, ndërsa të dielën njërëzit shkojnë të hedhin votën. Tre partitë kryesore për pushtet PD, LSI dhe PS janë nën ethet e fundit të votave të pritshme. PS-ja nuk e kap kurrsesi shifrën mbi 59 deputetë. Mbajeni mend këtë shifër dhe mos lexoni apo besoni sondazhet e paguara apo […]

Vazhdo të lexosh

Ambasada Shqiptare në Greqi kthehet në celulë partiake të PS duke bërë fushatë

Sipas nje emigranti qe ndodhet ne Athine dhe i cili ka shkuar per punet e tij ne ambasaden tone ne Athine, gjendja ne kete ambasade eshte skandaloze. Askush nuk te pret apo te sqaroje per problemin tend. Me qindra emrigrante nuk arrijne te marrin sherbimin e duhur nga kjo ambasade pasi sipas tyre e gjithe […]

Vazhdo të lexosh

Kallëzohet në Prokurori kandidati për deputet i PS

Ministria e Drejtësisë ka bërë kallëzim penal ndaj kandidatit për deputet të PS në Berat Fadil Nasufi dhe regjistruesit të ZVRPP Berat Ledian Shehu. Sipas informacioneve të marra dhe të dokumentuara nga Ministria e Drejtësisë, të kallëzuarit kanë shfrytëzuar veprimtarinë institucionale të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Berat, për qëllime të përfitimit politik në zgjedhje. […]

Vazhdo të lexosh

Maturantët/ Mësuesit e PS në këmbim të votave nxjerrin tezën e provimit të Letërsisë. FOTO

Skandalet do të vazhdojnë në maturën shtërore. Sot maturantët po zhvillonin provimin e Letërsisë, ndërsa JOQ.al ka publikuar disa foto nga teza e provimit. Disa nxënës nga Fushë-Kruja kanë dërguar fotot e tezës, ndërsa shkruajnë se e kanë nxjerrë profesorët e Partisë Socialiste në këmbim të votave. “Tezat e matures ne Fushe-kruje nxjerre nga profesoret e partise socialiste […]

Vazhdo të lexosh

Një tjetër sherr ka ndodhur në Akërni të Vlorës mes militantëve të PS-së dhe LSI-së

Përleshjet mes militantëve të PS-së dhe LSI-së duket se janë duke u kthyer në të përditshme. Pas asaj të ndodhur në Kuçovë, një tjetër sherr ka ndodhur në Akërni të Vlorës. Këtë herë ka qenë ministri Damian Gjiknuri që ka nxitur sherrin mes militantëve. Ai ka bërë thirrje që asnjë votë të mos shkojë për […]

Vazhdo të lexosh

Rama fton aleatët në festën e 26 vjetorit të PS-së/ A do të shkojë Meta?

Partia Socialiste feston të hënën, në 12 qershor, ditëlindjen e saj të 26, dhe pavarësisht se kjo ditëlindje e gjen në kulmin e fushatës për zgjedhjet e 25 qershorit, Edi Rama ka menduar të organizojë një festë pritjeje.  Aktiviteti do të zhvillohet pranë selisë qendrore të Partisë Socialiste në orën 19:30 dhe është konceptuar si […]

Vazhdo të lexosh

Zbulohet emri i deputetit te PS që donte të kalonte me LSI/ Emri

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta ka deklaruar se ai është deputeti Parid Cara, duke shtuar se ka pasur edhe shumë deputetë të tjerë të PS që donin t’i bashkoheshin LSI-së. “Një prej emrave është deputeti Parid Cara. Unë i kam thënë që nuk ishte e mundur pasi kam patur një marrëveshje me Ramën. Dhe unë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Armand Maho: Sondazhet e rreme/ ja sa vota i duhen PD që të dalë forcë e parë!

Ne vitin 2013 Berisha do i propozonte Metes te dilte vetem ne zgjedhje. Si nje nuhates dhe parashikues i vjeter i zgjedhjeve, Berisha e kish nuhatur rritjen e LSI brenda koalicionit qeveritar. Ne rast se dilnin bashke si sdo mund te siguronte numrin e nevojshem te votave per te formuar qeverine. Dhe ashtu ndodhi … […]

Vazhdo të lexosh

Agron Duka: PAA do jetë gjithmonë me Bashën.

Agron Duka dhe partia e tij edhe pas zgjedhjeve të 25 Qershorit nuk ka ndërmend që të lëvizë nga koalicioni me PD-në dhe të bashkohet me Edi Ramën siç edhe është përfolur ditët e fundit. Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste e tha këtë, gjatë një prononcimi për gazetën “Sot” ku ka komentuar zhvillimet e fundit […]

Vazhdo të lexosh