Sherr me grushta dhe shkelma mes militantëve të PS dhe LSI. Goditet dhe daja i ministres së Ramës. Video

Plas ne Kuçove. Dje mbasdite, daja i kandidates socialiste për deputete në qarkun e Beratit, Ermonela Felaj, është goditur mëngjesin e sotëm në Kuçovë. Një video e sherrit është publikuar në media ku shihet një person që goditet me shqem dhe shtrihet në tokë. Aty mblidhen njerëz që tentojnë të ndajë personat e përfshirë në […]

Vazhdo të lexosh

Blushi: PS – LSI po përgatit shtyrjen e zgjedhjeve

Partia e Ben Blushit, i ka akuzuar dy partitë e mëdha të koalicionit qeveritar se po sabotojnë zgjedhjet e 18 qershorit në marrëveshje midis tyre. Në një deklaratë të lëshuar sot, duke iu referuar kërkesës së PS-së dhe LSI-së drejtuar KQZ-së për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve parazgjedhore,  LIBRA shprehet se “e denoncon këtë tentativë, […]

Vazhdo të lexosh

Plas lëvizja anti-LSI në PS

Mes PS dhe LSI ka pasur përplasje dhe replika tw forta ditwn e sotme. Sulmi i parw ka ardhur nga ish-ministri Saimir Tahiri. Ish-ministri i Brendshëm, ka reaguar pas qëndrimit të LSI se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e Kavajës sepse pa opozitën janë farse. Në cilësinë e kreut të PS së Tiranë, […]

Vazhdo të lexosh

Edhe 5 ministra do të shkarkohen

Rokada e nisur në kabinetin “Rama” nuk do të ndalet vetëm me largimin e Saimir Tahiri, Ilir Beqajt, Blendi Klosit dhe Bledi Çuçit. Në takimet e zhvilluar dje me Kryesinë dhe grupin parlamentar të Partisë Socialiste, Kryeministri Edi Rama ka sqaruar motivet që çuan në largimin e 4 ministrave. Para deputetëve dhe drejtuesve të PS-së […]

Vazhdo të lexosh