Video/ Protestuesit shkatërrojnë traun e vendosur. Ka të plagosur

Protestuesit kundër taksës së Rrugës së Kombit kanë thyer kordonin e policisë dhe kanë vendosur që të shkatërrojnë të gjithë infrastrukturën e ndërtuar për të marrë taksën për kalimin në rrugën e kombit. https://www.facebook.com/Ora.News.RTV/videos/1285862791538840/ Siç raportojnë gazetarët nga vendi i ngjarjes, mijëra protestues e kanë shtyrë policinë dhe kanë shkatërruar sportelet e vendosura në hyrje […]

Continue Reading

Pas Majlinda Bregut, Rama del vullnetar të numërojë protestuesit në marshimin e opozitës

Nga Vlora ku ndodhet për fushatë, Rama ka bërë një shënim të gjatë në Facebook dedikuar protestës së sotme paqësore të Partisë Demokratike dhe partive të tjera opozitare. Kësaj radhe, Kryeministri ka dalë vullnetar të numërojë sa se protestues kanë qenë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Ja statusi në Facebook i Ramës/ SHËNIMI […]

Continue Reading

Paqësore/ Protestuesit i hapin rrugën ambulancës së urgjencës/ Video

Pese minuta sapo u bllokua rruga nga protestuesit, ne krye te rruges qe vjen nga Kombinati prane Fabrikes se birres, u degjuan fenelinat e nje ambulance te urgjences. Protestuesit qe ndodheshin tek kryqezimi i Pallatit me Shigjeta., kane bere nje gjest qe vlen per tu vleresuar. Gjate kohes se bllokimit te rruges, ata i kane […]

Continue Reading

Basha kthehet nga Amerika dhe do i bashkohet çadrës sot në orën 18:00.

Sot pritet qe lideri demokrat Basha kthehet nga Amerika dhe do pershendesi protestuesit tek çadra e lirise. Basha do njohi protestuesit me viziten e tij ne SHBA si dhe do beje te ditur rezultatet e arritura te kesaj vizite. Ne SHBA kryetari demokrat eshte takuar me shume figura te njohur te partise Republikane, kongresmene si […]

Continue Reading

Goditet me vezë në fytyrë Kandidati i majtë për president të Francës, Emmanuel Macron. Video

Kandidati për president të Francës, Emmanuel Macron është goditur me vezë në fytyrë gjatë një vizite në një panair . Videoja e incidentit është shpërndarë në masë të madhe në rrjetet sociale. Macron ishte duke  biseduar me të pranishmit kur befasisht goditet me vezë në fytyrë, me ç’rast ndërhynë pjesëtari i sigurimit të tij i cili […]

Continue Reading

21 shkurt 1991. Si i shpëtoi bllokmenët Neritan Ceka, devijoi rrugën e protestuesve

Skenari i Rumanisë me vrasjen e Çausheskut si version i mundshëm në 91 dhe roli i PD-së për të ndalur turmën e protestuasve e nisur drejt Bllokut për të ndëshkuar udhqëheqejn komuniste Në se atë ditë turma e protestuesve do të vazhdonte rrugën e nisur, ndoshta historia e Shqipërisë në këtyre 26 viteve do të […]

Continue Reading