Një program plot shpresë dhe ide për Shqipërinë dhe vetë Opozitën

Besnik J Aliaj Opozita në Shqipëri ka disa kohë që ka ndermarre nje qendrim jo të zakonshem, jo vetem ndaj nje qeverisje aspak konvencionale, por edhe në përballje me publikun dhe ndërkombetaret, që pas viteve 80-të kanë qenë përcaktues zhvillimesh në Shqiperi. Ky qendrim radikal kulmoi me heqjen dore nga mandatet ne Parlament, dhe refuzim […]

Continue Reading

Big Brother-it shqiptar i gjejnë emrin e merituar Big Bastards

Përveç edicionit të 9-të të Big Brother Albania i cili do të nisë nesër në 21:00, faqja zyrtare njofton se fill pas çdo spektakli të së shtunës me Arbana Osmanin, do të transmetohet një emision tjetër i quajtur ‘Big Bastards’. Ky program do të jetë një format satirik i stilit radiofonik, një nga risitë e […]

Continue Reading

CDU mbështet Bashën për programin ekonomik

“Së bashku me ekspertët e CDU-së gjermane jemi duke bashkëbiseduar me sipërmarrës dhe përfaqësues të shoqatave të biznesit rreth propozimeve të qeverisjes sonë për rimëkëmbjen e ekonomisë”, shkruan Basha në Facebook. “Ekonomia është prioriteti ynë absolut, për të siguruar punësim dhe mirëqenie për të gjithë qytetarët”, shkruan Basha. Ndërsa ekspertët e CDU-së dhe Fondacionit Konrad […]

Continue Reading