Kabo: Tahirin e kam takuar 2 herë, kur e ngelja në provim dhe kur i kërkova dorëheqjen

I ftuar mbrëmë tek “Studio e Hapur” për aktualitetin politik dhe veçanërisht për çështjen e Saimir Tahirit, Profesor Kabo tha, se ish-ministrin e kishte takuar vetëm 3 herë në jetë. Dy herë kur ai e kishte ngelur në provim dhe herën e fundit në 2017, ku i kishte kërkuar largimin si ministër i Brendshëm. Ja deklarata […]

Continue Reading

Çili shpëthen ndaj Artan Fugës: Ke marrë 500 mijë euro nga universitetet private dhe ke gojë e flet.

Botuesi i gazetës Mapo dhe themelues e drejtues i universitetit privat, ka vendosur që ti përgjigjet ish-bashkëpunëtorit të tij, filozofit dhe pedagogut Artan Fuga për reformën në arsim, për bashkëpunimin me UET, raportet personale dhe qëndrimet e fundit të tij mbi situatën politike. Në një shkrim të gjatë në “Mapo”, teksa e cilëson hipokrit e […]

Continue Reading

Aktori Petrit Malaj për profesorin e tij, Birçe Hasko!

Teksa uron gjithë arsimtarët, Malaj ndalet tek një emër i veçantë i skenës, Birçe Hasko. “Telefonata urim ishte për njërin prej atyre që më mësuan në këtë jetë me plot dashuri e përkushtim…. Prof. Birçe Haskon, njeriun e thjeshtë, të dashur, të talentuar që ne studentët e donim aq shumë! E uroj për gjithçka ka […]

Continue Reading

Kantautori Dashnor Diko i shkruan Ndrenikës: Profesor , mos je pak i merzitur ?

Profesor , mos je pak i merzitur ? Eh ..ke te drejte , sepse fjalen Artist duan ta rrembejne dhe ata qe skan lidhje me Artin, mund te besh nje shkolle dhe mer nje profesion , mekanik , doktor, marangoz etj, por vetem Artist nuk behesh kurre nese nuk e ke te lindur, paguaj lek […]

Continue Reading