Terror komunist mbi opozitën në ditën e Pashkëve/ Procedohen 50 persona, edhe Basha në listë

Policia ka nisur procedimin penal për të gjithë organizatorët e protestës së të enjtes ku për rreth tre orë u bllokuan katër akse kryesore kombëtare. Procedimi penal ka filluar për një numër protestuesish dhe organizatorësh që bllokuan autostradat me akuzën “Organizimi dhe pjesëmarrja në tubime dhe manifestime të paligjshme.” Kështu për protestën e zhvilluar në […]

Vazhdo të lexosh