Ja 10 arsyet pse duhet të përqafoheni

Një përqafim është një gjest i thjeshtë dhe i dashur që arrin të ketë përfitime të jashtëzakonshme në shëndetin dhe gjendjen shpirtërore. Është i mirë për trupin dhe shpirtin dhe ka përfitime të panumërta shëndetësore. Përqafimi eliminon ankthin, nxit forcën e brendshme, besimin dhe ndjeshmërinë, sepse njeriu ndjehet i rrethuar nga dashuria e nënës, partnerit ose […]

Vazhdo të lexosh

Duka/ Ministrat dhe kryebashkiakët e PS po bëjnë presione

Armand Duka, ishte i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH, ku  foli dhe për kundërshtarin e tij, Bashkim Finon. “Të gjithë do të dëshironim që ndërhyrja e politikës të ishte zero. Jemi përpjekur që ta shmangim, por nuk kemi arritur ta zhdukim. Sot, në vitin 2018, që unë mendoja që do ishte më pak, […]

Vazhdo të lexosh

Kujdes me konsumimin e kastravecëve turshi sepse…

Kastraveci turshi i madhësisë mesatare përmban deri në 800 mg natrium. Natriumi i tepërt në ushqim krijon presion të madh në enët e gjakut. Pakkush mund t’u rezistojë turshive të dimrit, posaçërisht kastravecëve turshi. Mirëpo, kastravecët mund të jenë iniciatorë të sëmundjeve të rrezikshme. Sipas hulumtimeve mjekësore, ngrënia e kastravecëve turshi mund të shtojë presionin […]

Vazhdo të lexosh

Dorëheqja e Visho Ajazit: Basha/ Presion politik

Lulzim Basha, e ka konsideruar dorëheqjen e kreut të SHISH, Visho Ajazit, pasojë e presionit politik. I pyetur nga mediat sot lidhur me këtë çështje, Basha tha se nuk kishte informacione konkrete, por se “edhe unë kam konstatuar të njëjtën gjë, mundësinë e presioneve. Por një gjë është e sigurtë, që një SHISH që harton raporte […]

Vazhdo të lexosh

Noka, Ramës: Të paska shtërnguar shume keq Saje qorri

Ish-minsitri Flamur Noka thotë se fjalimi i Ramës tregon se Kryeministri është nën presion nga Saimir Tahiri. Postimi në Facebook i Flamur Nokës Po me dhimbsesh z Kryeminister. Te paska shternguar shume keq Saje qorri… Ato ecejaket e misionareve nga shtepia e tij ne tenden e paskan bere efektin… Po te shoh sot te rrudhur […]

Vazhdo të lexosh

Ambasadorët presion mbi Ramën për…

Sipas mediave të vendit fqinjë ai po tërheq edhe vëmendjen e kancelarive europiane. Një javë më parë si pasojë e tentativës për të miratuar planin urbaiistik të Himarës nga i cili pretetendohen se preken të drejtat e disa qytetarëve grekë tensioni mes Athinës dhe Tiranës u rrit. Presidenti grek Pavlopulos në darkën me Presidentin francez Emanuel […]

Vazhdo të lexosh

Lindita Nikolla presion mësuesve. Ja e-maili ku kërkon votën mesuesve

Pavarësisht se ajo nuk është më Ministre Arsimi, kjo pak rëndësi ka për Nikollën. Mesazhi i Nikollës është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha. ‘Ku pyet per ligjin ndrikull Nikolla apo “madam Vila”! Ky eshte mesazhi qe shperndan me sms diten e heshtjes elektorale “Madame Vila” -apo ndrikull Nikolla, -qe nderton vilen luksoze, -me parate […]

Vazhdo të lexosh

Plarent Ndreca, presion për të refuzuar urdhërin e Ministres së Arsimit

Ministrja teknike e arsimit, Mirela Karabina denoncon publikisht Sekretarin e Përgjithshëm, Plarent Ndreca, se po ushtron presion në administratën e këtij dikasteri për të kundështuar masat për shmangien e përdorimit të administratës në zgjedhje. Sipas një njoftim për shtyp,  ku bëhet e ditur kërkesa për pezullimin nga detyra të Drejtores së Drejtorisë Arsimore të Vlorës, […]

Vazhdo të lexosh

Presioni për të votuar qelbësirat/ Specialisti i tatimeve presion për kartat e identitetit/ Ja emri

  Ish kryeminstri Sali Berisha, ka publikuar sot një sms ku sipas tij drejtoria e Tatimeve iu kërkon punonjësve të saj kartat e identitetit. Duhet thënë se jo në pak raste në vendin tonë administrata publike është keqpërdorur në fushata dhe zgjedhje. Nuk dihen qëllimet e vërteta të këtij mesazhi , po një gjë është […]

Vazhdo të lexosh

Dilni se erdhi ‘Enveri'( Rama)/ Skandal me mësuesit e Kavajës/ Video

Mesuesit e shkollava ne Kavaje kane nisur presionet ndaj nxënësve që ti bashkohen takimit të sotëm që Edi Rama do të zhvillojë në kete qytet. Kjo video që shikoni është filmuar ditën e djeshme në gjimnazin “Aleksandër Moisiu” të Kavajës ku mësuesja u kërkon nxënësve që të shkojnë në mitingun e Edi Ramës. Fillimisht mësuesja Elona […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artan Fuga: Zgjidhje e krizes per zgjedhjet te lira?

Duhet nje qeveri dhe ligj zgjedhor qe te mos plotesonte as ndonje ender opozitare per t’i marre zgjedhjet ne tavoline qysh me pare, dhe poashtu te mos lejonte forcat qeveritare te benin presion mbi gjyhnaqaret per t’ua marre votat si perhere me perdhune. Eshte e mundur? Po, si jo! Krejtesisht! Me nje fjale duhet nje […]

Vazhdo të lexosh

Rama presion Metës. Fillon takimet me partitë e tjera për koalicion

Edi Rama ka nisur negociatat me partitë e vogla. Në vitin 2013 për zgjedhjet parlamentare ky koalicion pati 37 parti, ndërsa në vitin 2015 në zgjedhjet lokale, koalicioni i majtë regjistroi 39 parti “Shqiptarja.com” raporton se takimet me kryetarët e partive të vogla janë kryer në zyrën e Ramës në kryeministri dhe përgjithësisht kanë qenë […]

Vazhdo të lexosh

Priten video të tjera. Politikanë shqiptarë të përfshirë në skandale seksuale

Këtë e deklaroi analisti shqiptar Lorenc Vangjeli, njëheresh Keshilltari i Kreut te Kuvendit, mbrëmë në emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu. Agjencia e lajmeve INA raporton se gjatë fushatës zgjedhore do të publikohen video dhe materiale të cilat do të kompromentojnë rëndë politikanët shqiptarë të përfshirë në skandale korruptive, abuzive e seksuale. Lorenc Vangjeli ka […]

Vazhdo të lexosh

Peleshi mbush pallatet e Korçës me administratorë për zgjedhjet.

Fushata zgjedhore duket ende larg,por strukturat drejtuese te Partise Socialiste te Korces,te perfshira nga paniku i rezultatit te zgjedhjeve te qershorit,qe me se shumti do te demtonte karrieren e Niko Peleshit,kane filluar te deformojne dhe deligjitimojne procesin,qe ne krye te heres. Qytetare te shumte kane denoncuar,strategjine e rradhes te socialisteve,te cilet kane caktuar ne cdo […]

Vazhdo të lexosh

Çmëndet sërish Rama. I bën presion Trump-it. Iki me Rusinë

Ballkani është në rrezikun e rrëshqitjes nën influencën ruse nëse administrata Trump injoron rajonin. Kështu shprehet kryeministri shqiptar Edi Rama në një intervistë për The Telegraph. Pikëpyetje ka edhe mbi atë nëse Bashkimi Europian po bën mjaftueshëm për të siguruar stabilitetin dhe për të bllokuar komplotet e mundshme ruse. Në një intervistë të gjatë, kryeministri […]

Vazhdo të lexosh