Kryemadhi sulmon ashpër ministren Gjonaj/ Halabake rrugësh! Shtojzovalle e grupeve kriminale

Monika Kryemadhi e LSI sot nga Shkodra ka sulmuar ashpër ministren e Drejtësisë Etilda Gjonajn duke e cilësuar si ‘shtojzavalle të krimit’, ‘halabake rrugësh’. Megjithatë “që ta dinë shqiptarët, ka dhe lidhje familjare me Ilir Metën”, tha Kryemadhi duke akuzuar ministren se ka falsifikuar protokollin e ministrisë së Drejtësisë. “Ju e dini se ç’ka ndodhur […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti Meta priti Presidentin e Shoqatës Austri-Shqipëri, z. Wolfgang Grossruck

Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim Presidentin e Shoqatës Austri-Shqipëri, z. Wolfgang Grossruck, të shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Kavajës, z. Isa Sakja dhe një ekip zjarrfikësish dhe ekspertësh austriakë të fushës së emergjencave civile. Presidenti Meta falënderoi z. Grosssruck dhe miqtë austriakë për ndihmën me makineri zjarrfikëse, pajisje dhe […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin e Turqisë, Binali Yildirim

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Kryeministrin e Republikës së Turqisë, zotin Binali Yildirim, i cili gjithashtu merr pjesë në Forumin Global të Baku-së. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet tradicionalisht miqësore e vëllazërore, si dhe të partneritetit strategjik ndërmjet dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen për mbështetjen që Turqia i ka dhënë shqiptarëve […]

Vazhdo të lexosh

Meta/ Nuk mund të votohej kurrë kundër SHBA

Presidenti i Shqipërisë, me anë të zëdhënësit të tij Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me votën e Shqipërisë që është dhënë kundër SHBA-së dhe pro një rezolute të iniciuar nga Turqia dhe shtetet arabe. Sipas Blushit, as kryeministri Edi Rama dhe as ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati nuk janë konsultuar paraprakisht me Presidentin e […]

Vazhdo të lexosh