Rama për Metën/ Ai është si hëna, herë rrotullohet, herë është i plotë, herë i qorruar komplet”,

Sot, Rama ka zhvilluar një takim me banorët e Njësisë nr.6 në Tiranë. Rama shoqërohej edhe nga kryebashkiaku Erion Veliaj, si dhe deputetja Blerina Gjjylameti. Gjatë bisedës, kreu i qeverisë u ndal edhe tek çështja e presidentit Ilir Meta, ndërsa e cilësoi si person me natyrë komplekse duke pranuar se ka bërë edhe gjëra të […]

Vazhdo të lexosh

Çfarë po ndodh? Ilir Meta deklaratë të fortë/ Gati të lë mandatin e Presidentit.

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë nga Pogradeci në lidhje me krizën politike ku është përfshirë vendi. Sipas Metës kjo krizë nuk është e re dhe arsyet i ka dhënë edhe më parë. ‘Jam i gatshëm që nga dorëzimi i mandatit tim si President e deri tek sakrifikimi i jetës […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është Oficeri kosovar që ndaloi presidentin serb Vuçiç

Presidenti serb Aleksander Vuçiç, pavarësisht urdhërit nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje sërish mori rrugën në drejtim të Drenicës për të vizituar fshatin Banjë të Skenderajt. Ishte thjesht provokim ndaj të vrarëve nga serbët në Drenicë. Por aty Vuçic nuk mundi të kalojë. U ndalua dhe u kthye mbrapsht nga policia e Kosovës. Ndërkohë turmat e […]

Vazhdo të lexosh

Miku i Bamir Topit propozon Finon për president të FSHF

Presidenti i Tiranës, Refik Halili duket se ka bërë edhe një tjetër tradhti ndaj tifozëve të Tiranës. Mësohet se klubi i drejtuar prej tij ka vendosur të propozojë për president të Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Finon e Partizanit. Dihet botërisht që Fino është futur në këtë garë nga vëllai i Edi Ramës, Olsi Rama […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nis sot një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë

Pak javë më parë Meta e nisi mandatin si President i Shqipërisë me një vizitë në Itali, kurse sot u nis për një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë i ftuar nga homologu i tij, Frank-Walter Steinmeier. Në vizitën e Presidentit shqiptar në Gjermani janë në axhendë disa takime të rëndësishme që synojnë rritjen […]

Vazhdo të lexosh

Asnjehere nje President Amerikan nuk ka pritur një kryetar opozite në kulmin e fushatës. Thanks Mr. Trump

Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Është vetë Basha që e ka bërë publik takimin e zhvilluar në SHBA. “Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump! Vizioni dhe kauza e tij janë frymëzim dhe inkurajim kolosal për lëvizjen tonë për një Republikë të qytetarëve, me ekonomi të fortë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Erjon Braçe: LSI e kërkon gjithë pushtetin për vete/ Meta po e ‘vret’ Presidentin

Duke u marrë me ish-kreun e LSI-së, Ilir Metën aktualisht President i zgjedhur Braçe thotë se është e pashembullt që ai ka zbritur në terren e bën fushatë për LSI-në. Në këtë mënyrë sipas deputetit, Meta po e “vret” Presidentin. Ndërsa duke folur për besnikërinë, që shpesh e artikulojnë figura politike nga LSI-ja, Braçe thotë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Frrok Çupi/ Çfarë na thotë deklarata e Ilir Metës për dorëheqje si President?

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i sapo zgjedhur President i Republikës, ka deklaruar sonte në emisionin televiziv ‘Top Story’ se është ‘i gatshëm të jap dorëheqjen’ si president i Republikës, nëse kjo do t’i shërbente ‘zgjidhjes së krizës politike’. Presidenti i zgjedhur nuk e ka lënë deklaratën me kaq pak fjalë, por ka […]

Vazhdo të lexosh

Edhe Nishani në një mëndje me Ramën për Metën President.

Presidenti Bujar Nishani ka dhënë një intervistë për gazetari Berat Buzhala në Exspress. Gjatë bisedës, Buzhala e ka pyetur presidentin Nishani se cili ishte mendimi i tij, për presidentin që do e pasojë, Ilir Meta. Më poshtë keni pjesë nga intervista e Presidentit Bujar Nishani: Buzhala: Z.Meta u zgjodh pa pjesëmarrjen  e opozitës, ajo legale […]

Vazhdo të lexosh

Sa e shëmtuar Zonja e Parë e Francës, gruaja 65 vjeçe e Presidentit më të ri të vendit (Foto/Video)

Emmanuel Macron me 65.5 për qind të votave është zgjedh President i Francës. Macron 39 vjeç, është bërë Presidenti më i ri i vendit. Macron është i martuar me të divorcuarën Brigitte, një trashëgimtare e prodhuesit të çokollatave dhe 24 vjet më e vjetër se ky – lidhje që i ka intriguar publikun francez. Ata […]

Vazhdo të lexosh

Bebe Rexha uron Ilir Metën/ Ja çfarë poston

Bebe Rexha, këngëtarja me orgjinë shqiptare që njihet për lidhjen familjare me bashkëshorten e Metës, Monika Krymadhin ka publikuar foton e parë të çiftit presidencial në Snapchat.Opinion.al mëson se këngëtarja i ka kërkuar kushërirës së saj (Monikës), foto pasi Meta u votua si President. “Urime Ilir dhe Monika”, shkruan Bebe Rexha.

Vazhdo të lexosh

Çim Peka darkon me Metën pas zgjedhjes së këtij të fundit President/ Foto

Darkën e parë si president, (ndonëse ende jo në funksion) Ilir Meta duket se ka preferuar ta kalojë me Petrit Vasilin dhe gazetarin Çlirim Peka. Fotot e siguruara nga Opinion.al janë realizuar mbrëmjen e djeshme në një nga restorantet e kryeqytetit, ku duket se Meta dhe miqtë e tij e kanë konsumuar darkën dhe janë […]

Vazhdo të lexosh

Patozi/ Kërkuam qeveri teknike … na dhanë president teknik

Kisha dy arsye pse nuk u nxitova dje të “uroj” Presidentin e sapozgjedhur, Ilir Metaj. E para, se prita radhën…Por më e rëndësishmja, se nuk doja ta prishja solemnitetin e gëzimit te atyre që e çuan, si duke e mbajtur në barelë drejt majës së shtetit, por edhe mërzinë e atyre që u zhgënjyen nga […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artan Fuga/ Zgjodhëm një president, humbëm demokracinë

Presidenti i Republikës u votua nga mazhoranca, por kriza institucionale vazhdon të thellohet me ritme edhe më galopante. Kështu e ka politika kur ka mbaruar. Kujton se zgjidh një krizë duke prodhuar edhe farën e një krize edhe më të madhe në të ardhmen. Për të përballur një krizë në rrugë dhe në votimet e […]

Vazhdo të lexosh

Blushi: Nuk e votoj Metën për president dhe për t’i ikur krizës

Ben Blushi është kundër zgjedhjes së Metës si presidenti. Blushi është shprehur se do japë votën e tij kundër zgjedhjes së Ilir Metës President. Sipas tij, ai po shkon drejt këtij posti për shkak të frikës dhe jo për shkak të shpresës. “Kam patur të drejtë kur kam thënë se kriza po hyn në krizë. […]

Vazhdo të lexosh

Nga Blendi Fevziu/ Çfarë do ndodhë me Ilir Metën President?

Ilir Meta pritet të zgjidhet nesër Presidenti i ri i Shqipërisë. Ai bëhet kështu, presidenti i shtatë i Shqipërisë Pluraliste dhe padyshim më i dobëti në listën e parardhësve të tij. Më i dobëti jo për hir të staturës politike, (pas Berishës që drejtoi presidencën në vitet 1992 – 1997, ai është padyshim personaliteti më […]

Vazhdo të lexosh