E vërteta e intervistës së Bashës te `Der Standard` dhe deformimi i pisët i majtistëve me Katolikët.

Një intervistë e kreut të opozitës Lulzim Basha në prestigjiozen austriake “Der Standard”, është shndërruar me shpejtësi nga mediat shumëpërdorimëshe të kryeministrit, në një “fake news” që ka infektuar me shpejtësi rrjetet sociale. Gati të gjitha mediat në shërbim të kryeministrit morën prej kësaj interviste një pasazh, ku Basha tregon për kriminalizimin e politikës, administratës […]

Vazhdo të lexosh

Strazimiri/ E mjera Kushtetutë e përdhunuar nga mjero-qeveria, mjero-gjyqtarët, mjero-analistët e mjero-kopukët!!

Zgjedhjet lokale të vitit 2006, u zhvilluan në vitin 2007 sepse Vini kërkonte me çdo kusht të lëshonte vetë personalisht “çertifikatat personale” për të kontrolluar, identifikuar, seleksionuar e numëruar vetë personalisht trupën zgjedhore!! Vetëm ai, vetë personalisht, sepse nuk i besonte një qeverie që po bëhej anëtare e NATO-s, që kishte mbushur burgjet me banda […]

Vazhdo të lexosh

Nga Skerdjan Dhuli: Përgjigje për një socialiste me vlerë.

Dje ishte dita e fundit per rregjistrimin ne zgjedhje te partive politike. Ky afat natyrisht qe kesaj radhe merr vemendje te vecante pasi Opozita vendit nuk eshte rregjistruar ne zgjedhje. Per cilindo qe merr sado pak vesh nga Politika, e kupton qe kjo situate nuk eshte aspak normale. Se nuk eshte aspak normale gjendja e […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Ja kush janë kriminelët që Rama pret në zyrë

Në fjalimin e tij sot në çadrën e protestës, Berisha tha shprehimisht: “Çfarë ndodhi këto 4 vite?! Të gjitha bandat, një nga një, të cilat ne, 204 grupe kriminale i arrestuam dhe i çmontuam, që i vendosëm para ligjit, për ç’ka u anëtarësuam dhe në NATO, Edi Rama një nga po i nxjerr nga burgu. […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enver Bytyçi: Republika e gangsterëve

Prej 25 vitesh kemi parë shumë herë se si sillen gangsterët në pushtet në këtë vend. Ndërsa tash pas njëçerek shekulli shqiptarët, të cilët shpresuan Shqipëria do të hynte në një fazë të re të zhvillimit të saj përtej tranzicionit, po ndeshën në një gangsterizëm të pamëëhirshëm. Vendi ka bërë hapa prapa në të gjitha […]

Vazhdo të lexosh

Gati arrestimi i një deputeti të famshëm dhe të pasur

Pas dosjes për Armando Prengën mësohet se Prokuroria më në fund ka dosjen e një “supër deputeti” të pasur për të cilin ka mbërritur përgjigja nga jashtë shteti prej një shteti, ku personi në fjalë ka kryer aktivitet kriminal. Ky është “peshku i madh” që tregojnë burime të rezervuara nga organi i akzuës, i cili […]

Vazhdo të lexosh

Mos u habisni. Armando Prenga mund të kandidojë në zgjedhjet e 18 qershorit

Duke qenë se ai u largua vullnetarisht, KQZ-ja nuk ka marrë vendim për të, duke shuar automatikisht çështjen e ngritur nga Prokuroria ndaj tij. Me këtë lëvizje, Armando Prenga mund të jetë kandidat në zgjedhjet e ardhshme të 18 qershorit, pasi ndaj tij nuk pati vendim për kufizim mandati dhe nuk u listua te deputetët […]

Vazhdo të lexosh

KQZ e banditizuar nuk i heq mandatin banditit Prenga

Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nuk i mjaftoi kërkesa e Prokurorisë për heqjen e mandatit të Armando Prengës. Në media, u publikua dënimi i Prengës për vjedhje banesash në Milano, ku deputeti kishte përdorur 10 emra për t’iu fshehur drejtësisë. Por kreut të KQZ-së, Denar Biba dhe 3 anëtarëve të mazhorancës nuk i mjaftoi kërkesa e […]

Vazhdo të lexosh

Pse Arben Noka dha dorëheqjen, ndërsa Prenga jo. Cili qe halli i Ramës?

Katrahura e Vetting-ut nuk ka te sosur. Po kush do ta beje vetting-un ne kete vend? Po si mund te marre udhe ky vetting kur per te kane votuar deputet me begraund kriminal? A thua valle keta deputete me prejardhe kriminale nuk e dinin se po votonin per ti bere gropen vetes se tyre? Kush […]

Vazhdo të lexosh

Mbaron lista e deputetë të Lezhës. Të gjithë banditë në Parlament.

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar heqjen e mandatit të deputetit socialist Armando Prenga, me pretendimin se nuk ka deklaruar një dënim nga Gjykata e Kurbinit. Nëse Prengës i hiqet mandati atëherë pas tij në listën e deputetetëve të PS është Katriot Piroli, por edhe ky i fundit është një person i dënuar nga Gjykata e […]

Vazhdo të lexosh

Prokuroria: Ti ndërpritet mandati Armando Prengës. I dënuar për vjedhje në Itali

Prokuroria e Përgjithshme ka konkluduar, se një deputet i Kuvendit të Shqipërisë është në kushtet e ndalimit të ushtrimit të funksionit, në bazë të ligjit per “Verifikimin e Integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike” ose te njohur ndryshe si Ligji i “Për Dekriminalizimin”. Po ashtu, është konkluduar se një deputet tjetër, […]

Vazhdo të lexosh