Bijtë e byrosë politike, nxjerrin nga selia ‘Shoqatën Antikomuniste të Shqipërisë’

Partia Demokratike ka reaguar ndaj vendimit të qeverisë për të larguar nga godina që përdorin prej 25 vitesh të përndjekurit politik. PD shprehet e indinjuar për këtë vendim, që e cilëson të pabazuar në ligj dhe hakmarrje personale të Edi Ramës. Deklarata e plotë PD dënon me forcë vendimin e qeverisë për dëbimin e Shoqatës […]

Vazhdo të lexosh

Rama shemb shtëpinë e antikomunistit të Kelmendit, Prek Cali në Vermosh. Foto

Me një vendim arbitrar, eskavatorët e IKMT-së kanë shkuar sot në Vermosh dhe kanë shembur shtëpinë e Prek Calit, udhëheqësit të kryengritjes antikomuniste të Kelmendit të vitit 1945. Siç duket trashëgimtarët e diktaturës që tani janë në pushtet, ende nuk e harrojë atë kryengritje dhe sot kanë vendosur që të bëjnë edhe veprime të tjera. […]

Vazhdo të lexosh