Rama refuzon propozimet Gjermano-Amerikane dhe harron dhe vetingun

Pas deklaratës së Koalicionit Opozitar që pranoi publikisht se ka pranuar paketën McAllister për zgjidhjen e krizës politike, ka reaguar Partia Socialiste. Sipas saj, deklarata që opozita pranon paketën McAllister është abuzive. Në deklaratën e PS nuk thuhet asnjë fjalë që Edi Rama të ketë pranuar këtë ofertë, çka nënkupton se kreu i socialistëve nuk […]

Vazhdo të lexosh

Gjendet fajtori. Niko Peleshi: Shqipëria u mbush me drogë, por faji është i Lazaratit

Qeveria shqiptare e ka pranuar më në fund faktin se Shqipëria u mbushur me kanabis sativa. Deklarata është bërë nga zv/kryeministri dhe kreu i task-forcës kundër kanabisit, Niko Peleshi. Në një deklaratë për median, Peleshi akuzoi Lazaratin se krijoi kushte për të kanabizuar të gjithë Shqipërinë, ndërsa është shprehur se ky fenomen ka nisur që […]

Vazhdo të lexosh