Përkrahje e madhe popullore në rrjetet sociale për djegien e mandatave nga opozita.

Deklarata e Kryetarit të PD, Basha për djegien e mandateve ka sjellë një konsensus të madh popullor në rrjetet sociale. Ajo që shikohet është një mbështetje e madhe në opinionin publik për propozimin e Kryetarit të PD, Basha. Në opinionet e tyre qytetarët shprehen se opozita duhet të bashkohet me popullin dhe të braktisë Parlamentin […]

Vazhdo të lexosh

Basha në Bruksel/ Ja me kë do takohet

Lulzim Basha ndodhet në Bruksel ku do të marrë pjesë në takimin e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, ku marrin pjesë përfaqësues të partive të djathta europiane, të qeverive të vendeve europiane dhe të institucioneve të Bashkimit Europian. Basha do të ketë takime të veçanta me përfaqësues të lartë të politikës europiane, për të […]

Vazhdo të lexosh

Ndryshime pa zgjedhje

Edi Rama bëri ndryshime në qeveri, ku për të larguar Saimir Tahirin, palosi edhe tre të tjerë. Se kush ia kërkoi largimin e Tahirit, nuk mund të dihet me saktësi për momentin, por duket se shërbime partnere ose udha për t’ia lenë hapur Erion Veliajt në krye të PS-së nëse humbet zgjedhjet Edi Rama. Të […]

Vazhdo të lexosh